Piłka Nożna: Legia szuka zagranicą

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Transfer Danijela Ljuboji okazał się bardzo dobrym ruchem ze strony działaczy Legii Warszawa. Teraz stołeczni działacze chcą pójść za ciosem. Ponownie ich celem stał się rynek francuski skąd ściągnięto Ljuboję. Legioniści szukają kolejnego napastnika gdyż Serb ma ostatnio problemy ze zdrowiem, a z przerwami na pełnych obrotach trenuje Michal Hubnik.

stock.xchng


W tej sytuacji postanowiono rozejrzeć się za kolejnym snajperem. Pierwotnie wybór padł na Japończyka Daisuke Matsui, ale ze względu na to, że zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni ma kłopoty z rozwiązaniem kontraktu prawdopodobnie nie przejdzie do Legii. Na pewno szkoda dla polskiej ligi gdyż jest to zawodnik jak na polskie warunki wybitny. Podobnie rzecz się miała z Hiszpanem Koke. Ten zawodnik to była jednak wielka niewiadoma gdyż jego statystyki nie powalają.

Warszawianie jednak szybko znaleźli kolejnego kandydata. Tym razem w lidze belgijskiej w Cercle Brugge. Wybór padł na Portugalczyka Rudy’ego. Jest to wprawdzie skrzydłowy, ale może z powodzeniem występować na szpicy. Ten 22 letni zawodnik zdobył 6 goli i zaliczył 4 asysty, więc jak na skrzydłowego w średniaku ligi całkiem dobry wynik.

Tymczasem do bardzo ciekawego transferu doszło na zapleczu ekstraklasy. Zawisza Bydgoszcz podpisał bowiem kontrakt z Victorem Agalim, który znany jest z występów w Marsylii, Schalke Gelsenkirchen czy Nicei. W 1 lidze nie było jeszcze zawodnika z tak głośnym nazwiskiem i bogatym sportowym CV.

Ruchy te pokazują, że polskie kluby powoli zaczyna być stać na coraz lepszych zawodników. Dobrą reklamę polskiej lidze zrobił Ljuboja. Liga polska staje się bardzo kuszącą opcją dla coraz większej liczby bardzo dobrych zawodników.

Michał Buczek
Źródło: sport.PL

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry