Polska podpisała ACTA.Co nas teraz czeka?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Dziś w nocy ambasadorka Polski w Japonii podpisała umowę ACTA. ACTA to najczęściej powtarzane słowo w ostatnim czasie w Polsce i na świecie. Pojawia się na forach, portalach społecznościowych i stronach internetowych. A wszystko z powodu groźby jaka zawisła nad wolnością i swobodą w Internecie.

Internauci rozpoczęli bój. W Polsce odbyły się pikiety i marsze przeciwko podpisaniu umowy. Zdobywająca coraz większy zasięg akcja protestacyjna przeciwko podpisaniu przez Polskę ACTA czyli Anti-Counterfeiting Trade Agrement nie zmieniła jednak zdania naszego rządu, który zdecydował się na podpisanie tej międzynarodowej umowy.

Jeśli jeszcze nie wiecie co to jest ACTA: W wolnym tłumaczeniu jest to umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi, którą zawierają państwa Unii Europejskiej, USA, Japonia, Nowa Zelandia, Kanada,Meksyk,Australia,Singapur, Maroko, Południowa Korea oraz Szwajcaria. Dokument ma na celu przede wszystkim ochronę praw własności intelektualnej szczególnie w sieci, gdzie są one notorycznie łamane.

Dla wszystkich użytkowników Internetu może oznaczać to, że ich swoboda poruszania się po sieci zostanie mocno ograniczona, a na dodatek kontrolowana, co wywołało burzę protestów. ACTA grozi między innymi zamknięciem wielu for, portali filmowych i stron www. Już doszło do zlikwidowania wielu domen, które zajmowały się udostępnianiem plików jak megaupload czy megavideo. Dla internautów, którzy korzystali z ich usług był to prawdziwy szok.

Możemy zadać sobie teraz pytania. Czy jest jeszcze szansa na zatrzymanie ACTA? Czy czekają nas zmasowane ataki na strony państwowe/mediów? Czy nadszedł czas rozwiązać umowy z naszymi operatorami telekomunikacyjnymi i cofnąć się 20 lat wstecz?

Śledzimy wydarzenia na bieżąco .. zachęcamy do aktywnego komentowania i dzielenia się linkiem do tej strony.

Powiązane wpisy

  • M.T.

    W chwili gdy usłyszałem o ACTA, przeszedł mnie dreszcz. Zrozumiałem, że to pierwszy krok Rządów by nadzorować przepływ informacji w internecie. Cenzurować treść która jest nie na rękę rządzącym. Nowy ład, nowy porządek świata. Bryyy.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry