Piłka ręczna: 9 miejsce Polaków na ME

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Mimo zwycięstwa nad reprezentacją Niemiec 33:32 polskim szczypiornistom nie udało się awansować do półfinału mistrzostw Europy. Choć przed meczem wiadomo było, że los Polaków nie leży już tylko w ich rękach, to jednak pozostawała nadzieja, że może jednak się uda. Cóż taki jest sport, mimo wszystko chyba najbardziej szkoda szansy zdobycia kwalifikacji olimpijskiej lub chociaż możliwości zagrania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

sxc

Polakom nie udało się zrealizować żadnego z tych zadań, choć we wspomnianym wcześniej turnieju kwalifikacyjnym być może będą mogli jeszcze wystąpić. Jednak w tym przypadku również muszą liczyć na korzystne dla nich rozstrzygnięcia w mistrzostw Europy, a z tym może być różnie.

O starcie Polaków w Serbii powiedziano i napisano już naprawdę wiele: kontuzje kluczowych zawodników przed turniejem i w trakcie jego trwania, słabe pierwsze połowy i szalone pościgi w końcówkach. Przyznam szczerze, że nie wiem czy tę drużynę stać było na medal. Moja niewiedza wynika z tego, że w meczach w których byłam pewna, że nie zdołają się podnieść wygrywali i na odwrót, które mieli wygrać, przegrywali.

Myślę że polscy szczypiorniści należą mimo wszystko do światowej czołówki, choć ta drużyna nie jest już chyba taka, jaka była w 2007 i 2009 roku, i nie mam tu na myśli zmian personalnych. Ciężko odpowiedzieć na pytanie, czy ten zespół osiągnął już wszystko co mógł. Mam nadzieję, że nie, choć coraz częściej można spotkać się z opiniami, że największe gwiazdy zespołu, najlepsze lata mają już za sobą a następców nie widać. Być może, nie chcę tego oceniać, bo mimo wszystko może uda im się zagrać w londyńskich igrzyskach. Wtedy będzie można dokonać jakichkolwiek podsumowań…

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry