Sport: Smolarek wyrzucony z raju

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Niezbyt długo zagrzał miejsce w Katarze Euzebiusz Smolarek. Na początku roku rozwiązał bowiem za porozumieniem stron kontrakt z Al.-Khor. Informacja ta może o tyle dziwić, że jeszcze w poprzedni weekend wiele portali podawało informacje, że Ebi zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. Tymczasem jego licznik zatrzymał się na trzech golach.

sxc

Wspomnianego gola Smolarek nie mógł strzelić gdyż nie był już wtedy zawodnikiem katarskiego zespołu. Jak się okazało bramkę tę zdobył zawodnik, który w klubie zastąpił Smolarka czyli Madson. Pomyłka wynikła z tego, że występuje on z nr 11, z którym wcześniej grał Smolarek. Dlaczego zrezygnowano ze Smolarka? Powodem nie była jego słaba forma czy wybryki poza boiskowe. Na przeszkodzie do wypełnienia przez byłego reprezentanta Polski kontraktu stanęły bowiem przepisy. W Katarze nie może bowiem w jednym zespole grać więcej niż trzech graczy zagranicznych.

Trenerzy klubu zadecydowali więc, że są lepsi od Smolarka i rozwiązali z nim kontrakt. Ciężki los piłkarza, który jeszcze niedawno był zbawcą polskiej piłki.Podobnie zresztą jak Emanuel Olisadebe. Oli także ma w karierze dość egzotyczną przygodę. Był bowiem królem strzelców w lidze chińskiej. Przed sezonem był bliski podpisania kontraktu z Lechią Gdańsk. Postanowił jednak wrócić na boiska greckie gdzie jeszcze całkiem niedawno miał mocną pozycję w Panathinaikosie. O powrocie do Koniczynek nie miał co jednak marzyć. Ostatecznie trafił do drugiej ligi. W swoim debiucie w AS Veria zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo w meczu ligowym. Może jest to mały kroczek do powrotu Oliego do wysokiej formy?

Powyższe przykłady pokazują, że los piłkarza jest bardzo przewrotny. Ci, którzy wczoraj byli na wozie, na następny dzień mogą znaleźć się pod wozem. Trzymajmy jednak kciuki za tych dwóch zasłużonych dla Polski napastników.

Michał Buczek

Źródło: www.eurosport.pl / www.sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry