Opel kończy rok 2011 w pierwszej trójce

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SAMOCHODY

W roku 2011 Opel sprzedał w Polsce 21 922 samochody i osiągnął 7,9% udział w rynku samochodów osobowych, zajmując tym samym III-cie miejsce wśród importerów.

2011 był kolejnym rokiem ofensywy produktowej Opla. Na rynku pojawiła się nowa Corsa, została zaprezentowana nowa Antara, Zafira Tourer i produkowana w Gliwicach Astra GTC. Na rynku pojawiły się też nowe wersje silnikowe i wyposażenia modelu flagowego marki – Opla Insigni. Dobre wyniki, pomimo spadkowych trendów rynku, są odbiciem pozytywnej opinii, którą ma Opel dzięki nowemu językowi designu marki i zaawansowanym technologiom oferowanym wcześniej wyłącznie w markach luksusowych. Swój udział w tym wyniku, miała również znakomita oferta wsparta silną siecią sprzedaży, najwyższa dbałość o jakość obsługi klienta w serwisach i nowy sposób komunikacji i stylistyki reklam.

Samochody Opla charakteryzuje najlepsza technologia odzwierciedlająca niemiecką precyzję inżynieryjną. Każdy model, począwszy od Insigni został zaprojektowany w duchu nowego, rzeźbiarskiego języka stylistycznego. Wysokiej klasy bezpieczeństwo, potwierdzone gwiazdkami NCAP, to kolejny znak rozpoznawczy marki. Niezawodność, zaawansowanie techniczne i dbałość o szczegóły zostały potwierdzone wraz z opublikowaniem wyników „Raportu awaryjności samochodów używanych DEKRA”. Już trzeci rok z rzędu modele Opla są uznane za samochody o najmniejszej ilości usterek – Astra i Insignia w 2012, Inisgnia w 2011 i Corsa w 2010 r.

W obecnym roku, który będzie pod względem sprzedaży najprawdopodobniej na poziomie ubiegłego, Opel będzie kontynuował ofensywę produktową, wprowadzając nowe modele do różnych segmentów rynku. Już na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 w salonach pojawiła się produkowana w Gliwicach Astra GTC. Z początkiem roku do sprzedaży trafi Nowy Opel Combo, Zafira Tourer i Insignia napędzana wysoko zaawansowanym silnikiem diesla Biturbo. W marcu tego roku podczas wystawy motoryzacyjnej w Genewie, Opel zaprezentuje nowy, kompaktowy samochód SUV o nazwie Mokka i produkowaną w Gliwicach najszybszą Astrę w historii w wersji OPC. Do Polski zbliża się również Opel Ampera, która zelektryzuje rynek motoryzacyjny. Pierwsze zamówione egzemplarze zostaną dostarczone do klientów w pierwszej połowie tego roku.

Rok 2012 będzie dla Opla bardzo interesujący i pracowity. Marka wprowadzi specjalne programy serwisowe dla posiadaczy starszych modeli, które pomogą zachować je w dobrym stanie przez wiele lat.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry