Sport: Brożek zmienił klub

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Moda na zmianę klubu przed Mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie trwa. Trend ten zapoczątkował Adam Matuszczyk, który zamienił broniącą się przed spadkiem z Bundesligi Kolonię na walczącą o awans i liderującą 2 Bundeslidze Fortunę Dusseldorf. Teraz w jego ślady idzie Paweł Brożek.

stock.xchng


Były napastnik Wisły Kraków nie zamierza jednak wzorem Matuszczyka grać w drugiej lidze tureckiej gdyż taki manewr mógłby mieć gorsze konsekwencje niż ławka rezerwowych w Trabzonsporze. Przez pewien czas mówiło się, że Brozio może trafić do Glasgow Rangers czyli aktualnego mistrza Szkocji. Okazało się jednak, że nie zostanie zawodnikiem The Gers. Będzie jednak występował w Scottish Premier League i nawet w Glasgow. Został bowiem wypożyczony przez odwiecznego rywala Rangersów czyli Celtic.

Na samym początku swojej przygody ze Szkocją nie będzie miał więc łatwo gdyż kibice z Ibrox Park na pewno nie zapomną mu tego, że wybrał grę w Celtach zamiast u nich. Podczas najbliższego Old Firm Derby, które będzie rozgrywane na stadionie Rangersów z pewnością będzie powitany solidną porcją gwizdów. Kibice w Glasgow przyzwyczaili się już jednak do „pojedynków” polskiego zawodnika z kibicami The Gers. Wszyscy pamiętają tam bowiem o Arturze Borucu i jego prowokacjach pod adresem protestanckich kibiców mistrzów Szkocji.

To właśnie fakt, że Celtic jest klubem katolickim podczas gdy kibice ich rywali są protestantami miało być głównym powodem dla którego Brożek wolał przenieść się na Celtic Park. Kolejnym miała być postać trenera Celtów Neila Lennona, który świetnie pamięta jeszcze jak występował w jednym klubie z Maciejem Żurawskim.

Czy Paweł Brożek nawiąże do nie tak odległych czasów sukcesów jakie w barwach Celticu święcili Żurawski z Borucem? Musi szybko zacząć przekonywać do siebie włodarzy z Glasgow. Jego kontrakt obowiązuje bowiem tylko przez pół roku, po tym czasie Szkoci mogą jednak skorzystać z prawa pierwokupu byłego króla strzelców polskiej Ekstraklasy.

Michał Buczek

Źródło: www.eurosport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry