Poradnik: Naziemna telewizja cyfrowa dla każdego

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

W dzisiejszych czasach każdy z Nas ma w domu telewizję. Zazwyczaj jest to telewizja analogowa, która powinna być dostępna w każdym mieszkaniu- natomiast często się zdarza, że sygnał jest zbyt słaby, by oglądać filmy i programy w dobrej jakości obrazu. Ilu z Was zmagało się z nieszczęsną anteną by obejrzeć ulubiony serial, teleturniej bądź dobry film? W przypadku łączeń analogowych występują różnorodne zakłócenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, złym ulokowaniem samej anteny bądź miejscowością położoną w miejscu, gdzie ten zasięg jest minimalny. Na szczęście doszło do ogromnej zmiany.

stock.xchng


W życie weszła darmowa naziemna telewizja cyfrowa, która może gościć u każdego z Nas! Nadeszły czasy by każdy człowiek mógł za darmo posiadać pakiet kilkunastu kanałów w cyfrowej jakości. A więc koniec z szumiącym dźwiękiem, znikającymi kolorami czy zaśnieżonym obrazem. Telewizja naziemna to konkurencja wadliwej analogowej technologii- która wprowadzi Was w świat znakomitej jakości przestrzennego dźwięku i obrazu rozdzielczości „HD”.

Aby korzystać z udogodnień jakie niesie dzisiejsza technika, trzeba spełnić kilka warunków to jest przygotowanie odpowiedniego sprzętu, w którego skład wchodzi:
•Antena naziemna (najlepiej szerokopasmowa zewnętrzna)
•Kabel odpowiedniej długości i jakości
•Telewizor z wbudowanym dekoderem MPEG-4 bądź osobny dekoder tuner DVB-T zgodny z rozporządzeniami Ministra Infrastruktury

To, czy dany mieszkaniec Polski będzie mógł odbierać wszystkie kanały cyfrowe decyduje rozmieszczenie nadajników w każdym województwie. Pakiet naziemnej telewizji cyfrowej obejmuje takie programy jak TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Historia, TV Puls, TV Puls 2, TVN, TVN7, Polsat, TV6, TV4,TVP Info ,EskaTV ,PoloTV ,TVP Polonia, TTV oraz Polsat Sport News.

Dostępne są również dodatkowe funkcje jak napisy do filmów (wraz z oryginalną wersją audio), teletext oraz EPG. Nie ma co ukrywać, że wejście w życie cyfrowej naziemnej telewizji może negatywnie wpłynąć na popyt usług telewizyjnych takich firm jak Cyfrowy Polsat, Cyfra + czy Telewizja N. Mając do wyboru płatny pakiet kilkuset programów, z których tak naprawdę abonent ogląda około dziesięciu, a między programami również w cyfrowej wersji za darmo (pomijając obowiązkowy abonament RTV) jest oczywiste, że każdy z Nas wybierze tę drugą opcję.

Izabela Posłajko
Źródło: cyfrowydoradca.pl/uke.gov.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry