Seriale: Michael Jackson w Glee!

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, MUZYKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT, TELEWIZJA

Śmierć Michaela Jacksona odbijała się echem po całym świecie jeszcze przez wiele długich miesięcy, można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż wielu z nas odczuwało w tym czasie dokuczliwy przesyt królem popu. Jednak, gdy przedwczoraj wieczorem wyemitowano w USA kolejny odcinek „Glee”, który miał być hołdem na cześć nieżyjącego muzyka – publika zareagowała nadzwyczaj entuzjastycznie. Minęły 3 lata, a sam Jackson nie mógł sobie wymarzyć coverów na wyższym poziomie niż performance dzieciaków z Glee.

Odcinek był swoistym pojedynkiem New Directions i Warlblersów- chóry walczyły o prawo do wykorzystania piosenek Jacksona na zawodach regionalnych, każda drużyna starała się udowodnić swą zdolność interpretacji twórczości artysty. Już od pierwszej sceny widz daje się porwać sentymentom, a przede wszystkim urokowi i energii absolutnie bezkonkurencyjnego Darrena Crissa ( odtwórca roli Blaine’a Andersona).

Należy również wspomnieć o niesamowita aranżacji „Bad”, podczas której 2 ekipy spotykają się w typowo filmowej scenerii- mrocznego parkingu podziemnego, by rozstrzygnąć spór.

Dla fanów serialu miłą wiadomością jest fakt, iż producenci zrezygnowali wreszcie z ograniczania się jedynie do śpiewu i występów pary Rachel- Finn, bowiem od kilku odcinków rozkoszować się możemy całą paletą barw głosów naszych ulubieńców- w najnowszym odcinku na szczególne uznanie zasługuje „Smooth criminal” w wykonaniu duetu Sebastian- Santana, przy drapieżnych dźwiękach wiolonczeli.

Oczywiście, jak zwykle finał odcinka jest kumulacja wszelkich zachwytów ostatnich 40minut, a tym razem był to prawdziwy pean na cześć Michaela Jacksona, jego twórczości, jak i całej pop kultury.

Nie mam pojęcia jak twórcom udaje się utrzymać serial na tak wysokim poziomie, jednak potrafili to robić jak najdłużej, bowiem dawno telewizja nie oferowała tak smacznej rozrywki, jaką jest Glee.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry