Sport: Gorąca karuzela transferowa

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Tradycyjnie już ostatnie dni okienka transferowego są bardzo gorące. Z reguły większy ruch panuje pod koniec sierpnia, ale w tym roku także i styczeń jest gorący. Nawet dla polskich piłkarzy.Nie opadły jeszcze emocje związane z przejściem Pawła Brożka do Celticu Glasgow a już mamy kolejne roszady z polskimi zawodnikami w roli głównej.Ariel Borysiuk w końcu się zdecydował.

Jego rozdarcie pomiędzy opcją niemiecką a belgijską w końcu dobiegło końca i ostatecznie nie będzie on występował w Clube Brugge, a zasili broniące się przed spadkiem z Bundesligi Kaiserslautern. Względy sportowe w takim razie nie zadecydowały więc dlaczego młody pomocnik wybrał akurat kierunek niemiecki? Okazało się, że zadecydowała wizyta w Brugii.

stock.xchng

Borysiukowi nie spodobała się infrastruktura tam panująca. Zastrzeżenia miał także do stadionu, który nie jest tak nowoczesny jak nowy stadion Legii do którego widocznie się już przyzwyczaił. Skoro miał alternatywę to mógł grymasić. Teraz będzie miał komfortowe warunki do pracy, aby pomóc Kaiserslautern w utrzymaniu się w lidze. Marzeniem polskich kibiców jest aby wspólnie z Jakubem Świerczokiem stanowili o sile tego zespołu. Zespół Czerwonych Diabłów chciał także sprowadzić z Polonii Warszawa Tomasza Jodłowca, ale szybko wybił mu ten pomysł z głowy Józef Wojciechowski. Boss Polonii nie zamierza bowiem osłabiać swego zespołu przed walką o mistrzostwo kraju nawet za dwa miliony euro jakie proponowali Niemcy.

O dziwo szybko klub znalazł także Ebi Smolarek. Po dość egzotycznych wojażach po Katarze wraca teraz do „domu” czyli do ligi holenderskiej. Nie będzie jednak występował w Feyenordzie Rotterdam, którego jest wychowankiem lecz w klubie o znacznie mniejszej popularności czyli ADO Den Haag. Jest to aktualnie 13 zespół Eredivisie więc na pewno zespół lepszsej klasy niż katarskie Al-Khor czy drugoligowy klub grecki z którym trenował.

Michał Buczek
Źródło: eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry