Feature: Współczesna Cyber-Mama

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POGODA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Ciąża to stan błogosławiony dla wielu przyszłych matek. Kiedy dwójka ludzi jest w sobie szaleńczo zakochana, do szczęścia brakuje wówczas tylko jednego- dziecka. Od momentu wizyty u lekarza i pozytywnego wyniku testu ciążowego, większość przyszłych rodziców ogarnia szał zakupów. I tutaj znaczącą rolę w dzisiejszych czasach ma Internet. Dzięki stronom w sieci rodzice mogą zaplanować szczegółowo zakupy, aż do momentu rozwiązania. Rodzicielki mają możliwość uczestniczyć w forach dyskusyjnych dotyczących płodu, diety, niezbędnych artykułów oraz znaleźć wirtualne położne, które udzielą rad i odpowiedzą na nurtujące Was pytania. Coraz częściej zdarza się tak, że matki polegają głównie na Internecie i Technologii- niż na doświadczeniach swoich Mam czy Babć. Niestety takie nastały czasy, rzadko polega się już na tradycjach rodziny i wiedzy „starszyzny”.

sxc - Tinneketin


A więc, najpierw przyszli rodzice muszą ustalić listę sprawunków dla swojego potomstwa, która nie może obyć się bez wózka, łóżeczka, przewijaka, fotelika samochodowego oraz całej wyprawki do szpitala i niemowlęcej garderoby. Gdzie szukać informacji o tych produktach? Oczywiście w Internecie, na stronach typu „Allegro”, „eBay”, „Tablica.pl” itp. Doświadczenia znajomych, osób na forach skłaniają się często ku nabywaniu akcesorii dla niemowląt i dzieci na stronach oferujących produkty nowe, bądź używane w niskich cenach. Coraz mniej osób odwiedza dziecięce sklepy, gdyż kobietom ciężarnym zapewne lepiej jest surfować po sieci niż obciążać i tak zmęczone nogi wędrówką po galeriach! Również technologiczne gadżety mają wzmożone branie w momencie, gdy pary spodziewają się dziecka.

stock.xchng

Ponoć zakup nowinek technicznych pomaga przezwyciężyć ten okres oczekiwania na moment narodzin, a także wpiera przyszłych rodziców w planowaniu i wyliczaniu kosztów, a także nowoczesne Smartfony pozwalają pobierać aplikacje ciążowe, dzięki którym można dokumentować przebieg całej ciąży i sprawdzać rozwój płodu! Tak więc Drodzy Rodzice, technologia jest po to, by pomóc Wam wytrwać przez te dziewięć miesięcy i być pewnym, że kiedy dziecko przyjdzie na świat- nic nie stanie Wam na przeszkodzie do szczęścia!

A co z resztą rodziców? Jak dzisiejszy świat rozwoju technologicznego pozwala im łatwiej wytrwać w okresie macierzyństwa? Otóż Internet pomocny jest również w wychowywaniu pociech. Na forach można znaleźć porady „super mam” jak załagodzić spory między rodzicami a nieposłusznymi pociechami, czym kierować się przy wyborze niań, jak również istnieje możliwość prześledzenia ofert składanych przez Panie chętne na te stanowiska!

Twoje dziecko nie chce spać? Chciałabyś w spokoju obejrzeć ulubiony serial, ale niestety w tym samym czasie leci ukochana kreskówka twojego dziecka? To już nie problem, odkąd można w Internecie oglądać filmy online. Wystarczy dziecku włączyć ulubiony odcinek bajki, a ty w spokoju możesz poświecić się chwili lenistwa! Kiedy Twoje dziecko ma niepokojące objawy, możesz sprawdzić w sieci fora lekarzy, którzy skierują Cię do odpowiedniego specjalisty, a co za tym idzie nie musisz stać w kolejkach do lekarza rodzinnego tylko do razu udać się do odpowiedniej osoby. Tak więc trzeba skorzystać z takich opcji i zostać szczęśliwą Cyber Mamą!

Warto wspomnieć jeszcze o technicznych gadżetach pozwalających rodzicom na odrobinę luksusu i pewności, że dziecko ma najlepszy asortyment produktów. Do bardzo pomocnych gadżetów zaliczyć możemy elektroniczne odciągarki do piersi, które pozwalają matce zostawić pociechę pod opieką innej osoby, nawet w okresie karmienia piersią. To jest bardzo pomocne również, gdy kobieta wraca do pracy po urlopie wychowawczym i nadal karmi piersią. Jak wiadomo, nic nie zastąpi mleka matki!

Elektroniczne opiekunki zapewnią Wam, drodzy rodzice spokój ducha w momencie gdy mieszkanie jest zbyt duże i nie słychać płaczu dziecka. To urządzenie składa się z dwóch elementów, pierwszy zostawia się w pokoiku dziecka a drugi zabiera ze sobą do pomieszczenia, w którym aktualnie znajdują się rodzice. Wystarczy, że bobas drgnie a rodzice już o tym wiedzą dzięki czujnikowi ruchu.

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, to sposób na zbyt suche powietrze w pomieszczeniu gdzie przebywa dziecko. W szybki i niezawodny sposób sprawia, że w pokój osiąga wilgotność optymalną. Dzięki ultradźwiękowej technologii jest bardzo cichym urządzeniem, który nie zakłóci snu Twojego szkraba!

Sterylizatory parowe to odkrycie w ekologicznej dezynfekcji dziecięcych smoczków i butelek za pomocą pary wodnej czyli bez użycia jakichkolwiek chemikaliów. Ma również inne zalety, a mianowicie możesz na parze ugotować przysmaki dla Twojego maleństwa!

Reasumując, Internet i nowe techniczne gadżety są zbawieniem dla dzisiejszych Mam, które muszą zmagać się z milionem obowiązków dziennie. Zyskują dzięki temu cenny czas, który mogą poświecić na spełnianie swoich marzeń!

Izabela Posłajko

Źródło:nuk.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry