Film na weekend: Była sobie dziewczyna (An Education)

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Nastoletnia, utalentowana Jenny Moller (Carey Mulligan) marzy o studiowaniu angielskiego w Oxfordzie. Marzy też o wolności, która przyjdzie wraz z opuszczeniem rodzinnego domu w Londynie. Ma listę francuskich książek, które będzie mogła czytać i stertę płyt, których na razie nie ma czasu słuchać, bo każdą wolną chwilę poświęca nauce. Słowem, zmęczona nudą Jenny tęskni do rozrywki i dobrej zabawy, której szczędzą jej ambitni i zatroskani o przyszłość córki rodzice.

A co jeśli można darować sobie całe godziny nauki, wkuwanie słówek na łacinę i nawet Oxford, a i tak móc być wolną i dobrze się bawić? Jenny przyjdzie zakwestionować wartość edukacji w dążeniu do celu, kiedy poznaje starszego od siebie Davida (Peter Saarsgard), który lekką ręką zapewnia jej wszystko to, czego pragnie…

‘Była sobie dziewczyna’ w reżyserii Lone Scherfig to poniekąd wywód o tym, co Anglia w latach 60 może zaoferować kobiecie, poza edukacją. Przede wszystkim jednak, jest to opowieść o tym, dlaczego droga na skróty może prowadzić donikąd.

Emisja: Canal+, sobota 4.02 g.9.00

Poleca Edyta Bryła

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry