Sundance 2012- festiwal nowości

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Julie Delpy, Nicholas Jarecki, Mark Webber, So Yong Kim, Lynn Shelton, Antonio Campos oraz Benh Zeitlin. Nie są to bardzo znane postacie jak Pedro Almodovar czy Luc Besson. Jednak na największym festiwalu kina niezależnego Sundance 2012 pojawiły się ich filmy.

Głównym tematem tegorocznej imprezy, która zakończyła się w poniedziałek, były historie opowiadające o trzydziestoletnich Amerykanach, którzy nie chcą robić kariery. Ich głównym celem w życiu jest zakładanie rodziny. I chociaż obrazy były w miarę śmieszne i wnikliwe, nie udało im się uniknąć klasycznych schematów, pojawiających się w komediach romantycznych.

Amerykański festiwal pod tym względem nie wyróżniał się: ciepłych filmów o związkach, rozstaniach i romansach było dość dużo. Największym zaskoczeniem jednak stała się praca skandalistki Lynn Shelton „Your Sister’s Sister”. W tym roku reżyserka wpisała się w prorodzinny nurt festiwalu, chociaż jeszcze dwa lata temu w Park City ona pokazywała film o mężczyznach, którzy w ramach artystycznego happeningu idą ze sobą do łóżka („Humpday”).

Natomiast za prawdziwe odkrycie Sundance można uważać Benha Zeitlina oraz jego film „Beasts of The Southern Wild”. Niezwykły temat, brak znanych gwiazd w obsadzie filmu oraz efektów specjalnych nie stały na przeszkodzie, żeby dostał on główną nagrodę konkursu – Grand Jury Prize w kategorii fabuła.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników wytwórnia Fox Searchlight Pictures nabyło prawa do dystrybucji filmu Zeitlina.W 2012 roku opowieść łącząca w sobie magię i realizm cieszyła się największym zainteresowaniem.

Ірина Кухарук

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry