Stadion Narodowy – Warszawa dalej swoje

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Wydawało się, że kłopoty ze Stadionem Narodowym zostały zażegnane. Odbyła się nawet impreza otwierająca obiekt, ale jak się okazuje problemy na Stadion powracają jak bumerang.Tym razem zagrożony jest mecz o Superpuchar Polski między Legią Warszawa, a Wisłą Kraków. Na organizację meczu nie zgodziły się bowiem władze stolicy. O decyzji na konferencji prasowej poinformowała dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st Warszawy Ewa Gawor.

stock.xchng


Powodem podjęcia takiej decyzji było niewyrażenie zgody na organizację imprezy przez policję, straż pożarną i sanepid. Dodatkowo swój wpływ wywarła także zaplanowana na ten sam wieczór manifestacja, która ma przejść ulicami Warszawy. Władze stolicy obawiają się, że manifestanci, którzy mają zamiar krytykować politykę rządu mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa podczas meczu o Superpuchar. Niestety Stadion Narodowy to kolejny (po arenie we Wrocławiu) stadion, który nie spełnia wymogów bezpieczeństwa wymaganych podczas spotkań rozgrywanych w T-Mobile Ekstraklasie i Pucharze Polski.

Pozostaje pytanie: co dalej? Wg. przepisów prawnych organizatorzy meczu mają 14 dni na odwołanie od tej decyzji. Problem polega jednak na tym, że mecz jest zaplanowany już na 11 lutego więc nawet jeśli odwołanie byłoby rozpatrzone pozytywnie to i tak może już być za późno. Organizatorzy zapowiadają walkę za wszelką cenę, ale muszę przemyśleć przeniesienie imprezy.

Już sam pomysł organizacji tego meczu w połowie sezonu jest mocno kontrowersyjny zwłaszcza jeśli popatrzy się na temperaturę panującą na zewnątrz. Mało prawdopodobne aby przy -20 stopniach Celsjusza stadion zapełnił się po brzegi.

Michał Buczek

Źródło: TVN24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry