TV Pick: The Big Bang Theory

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT

The Big Bang Theory znany w Polsce pod nazwą Teoria Wielkiego Podrywu to sitcom, który swoją amerykańską premierę miał we wrześniu 2007 roku. Na polskich ekranach zagościł ponad rok później – w listopadzie 2008 roku. Obecnie na amerykańskim kanale CBS możemy oglądać już 5. sezon. Przez ostatnie 4 sezony mogliśmy bliżej poznać życie szalonych naukowców z Pasadeny w Californii. Bohaterzy to typowi nerdzi – czterej nieprzystosowani do życia społecznego, namiętnie zajmujący się grami RPG, tematyką science-fiction oraz komiksami naukowcy: genialny Sheldon Cooper, wiecznie zakochany Leonard Hofstadter, nieśmiały Hindus Rajesh Kootrapphali oraz niespełniony podrywacz Howard Wolowitz.

Każdy kolejny odcinek pokazuje nam kontrast pomiędzy spojrzeniem na świat nerdów (chociaż wszyscy oprócz Sheldona przeszli już towarzyską ewolucję i w mniejszym bądź większym stopniu odnajdują się w społeczeństwie) a zachowaniami ludzi przeciętnych. Część żeńska serialu, do pewnego momentu, zdominowana była przez atrakcyjną sąsiadkę Sheldona i Leonarda – Penny. To właśnie dzięki niej możemy zauważyć różnice pomiędzy nadzwyczaj inteligentnymi, ale oderwanymi od rzeczywistości naukowcami, a po prostu zwyczajną Penny, która mimo trudności dość dobrze radzi sobie ze swoim życiem i niespełnioną karierą aktorską. Postacie, które miały być tylko epizodami zagościły w serialu na stałe – to narzeczona Howarda Bernadette oraz dziewczyna Sheldona Amy Farrah Fowler.

36 nominacji do różnych nagród (m.in. Emmy i Złotych Globów) oraz 5 wygranych mówią same za siebie. Serial warto obejrzeć także dla samego Sheldona Coopera, który wyrósł na niekwestionowaną gwiazdę. To właśnie ta postać przesądza o charakterze serialu i to właśnie grający go Jim Parsons zgarnął większość nagród dla The Big Bang Theory.
Kto nie oglądał niech się pospieszy bo serialem pocieszymy się jeszcze tylko 2 sezony – ostatni zaplanowany jest na przełom 2013/2014 roku.

Tamara Barriga
Źródła: cbs.com, filmweb.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry