Koniec przygody Kuszczaka z United

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Miarka się przebrała. Tomasz Kuszczak nie chce już dłużej zostawać na Old Trafford i grać w rezerwach tego klubu. Decyzję polskiego bramkarza przekazał Alex Ferguson. W decyzji Kuszczakowi pomogło ostatnie upokorzenie, którego doznał. Pod nieobecność podstawowych golkiperów Czerwonych Diabłów wydawało się, że po prawie roku przerwy ponownie stanie w bramce United. Sir Alex postanowił jednak dać szansę debiutu Benowi Amosowi.

stock.xchng


Kuszczakowi kończy się kontrakt wraz z końcem czerwca tego roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie ma przesłanek, które mogłyby przekonać polskiego bramkarza do pozostania na Old Trafford. Decyzję Kuszczaka potwierdził w wywiadzie trener Manchesteru sir Alex Ferguson. Dni Tomka w drużynie Mistrzów Anglii są więc policzone co może okazać się korzystne dla samego zawodnika. W innym klubie będzie miał możliwość regularnej gry co w tym momencie jest jego priorytetem.

Kuszczak przeszedł na Old Trafford w 2006 roku z West Bromwich Albion za 2 mln funtów. Od tamtej pory był zmiennikiem słynnego Edwina van der Sara. Mimo tego, że był tylko drugim bramkarzem rozegrał w barwach United 61 spotkań. O Kuszczaku mówi się w kontekście przenosin do Leeds United lub CSKA Moskwa. Wydaje się więc pewnym, że były bramkarz reprezentacji Polski znajdzie sobie klub w którym będzie mógł regularnie występować.

Michal Buczek
Źródło: www.eurosport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry