Bundesliga: Borussia z Polakami ponownie wygrywa

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Borussia Dortmund nadal podtrzymuje świetną passę, w rundzie wiosennej nie stracili bowiem jeszcze punktów. Tym razem pokonali na wyjeździe 1.FC Nurnberg 0:2. W pierwszym składzie klubu z Dortmundu po raz kolejny wybiegło 3 Polaków: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i najskuteczniejszy strzelec klubu Robert Lewandowski.

Niespodziewanie jednak to gospodarze od początku atakowali. W pierwszych 15 minutach w sobie tylko znany sposób nie wyszli na prowadzenie bo świetnych okazji do zdobycia gola mieli przynajmniej kilka. Na ich nieszczęście nie grzeszyli tego dnia skutecznością, a dodatkowo świetnie w bramce Borussi sprawował się Roman Weidenfeller. Polacy tym razem nie mieli tak świetnego dnia jak bywało to w ostatnich tygodniach. Mniej więcej w połowie tej części gry bohaterem gości powinien zostać Robert Lewandowski.

Niestety Polak przypomniał wszystkim o swojej nieskuteczności w barwach Lecha Poznań. Dwukrotnie w dogodnych sytuacjach lepszym od niego okazywał się mający polskie korzenie bramkarz Rafael Schafer. Do przerwy na brak emocji nie można było narzekać gdyż było wszystko za wyjątkiem bramek.

W drugiej połowie widowisko nie było już tak wyrównane ponieważ gracze z Norymbergii całkowicie „spuchli”. Rozkręcała się za to ekipa Jurgena Kloppa i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dobrą akcję skrzydłem w 48 minucie przeprowadził Łukasz Piszczek i mierzonym podaniem obsłużył Sebastiana Kehla. Kapitan gości w tej sytuacji nie mógł spudłować. Lewandowski pokonał bramkarza w 63 minucie, ale ze spalonego.

Nie był to udany występ Polaka, którego zastąpił Lucas Barrios. Paragwajczyk potrzebował zaledwie kilku minut na ustalenie wyniku spotkania i zdobycie swojej pierwszej bramki w sezonie. Bardzo aktywny był za to Kuba Błaszczykowski, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najbardziej pracowitych piłkarzy Mistrzów Niemiec. Łukasz Piszczek po raz kolejny zagrał na swoim wysokim poziomie notując do tego asystę przy golu Kehla.