Nagrody Annie 2012 rozdane!

AKTUALNOŚCI, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Annie to nagroda przyznawana projektom animowanym oraz ich twórcom. Nagradzane są nie tylko filmy fabularne, ale również animacje telewizyjne, komputerowe gry animowane oraz animowane reklamy. Pierwsza ceremonia rozdania nagród Annie miała miejsce w Kalifornii w 1972 roku, a w tym roku odbyła się już 39. ceremonia.

Za najlepszy film animowany uznano Rango – animację o kameleonie, który postanawia zostać stróżem prawa na Dzikim Zachodzie, Rango został uznany również za ulubiony film członków Akademii. Telewizyjny serial Simpsonowie został nagrodzony w kategorii najlepsza produkcja telewizyjna. Z kolei Przygody Tintina uznano za animację z najlepszymi efektami specjalnymi.

Ciekawostką jest to, że w kategorii najlepszy dubbing w produkcji telewizyjnej został nagrodzony Jeff Bennett za głos Kowalskiego – jednego z członków szajki Pingwinów z Madagaskaru. Ceremonię poprowadził Patton Oswalt, którego już niedługo będziemy mogli oglądać na ekranach polskich kin w filmie Kobieta na skraju dojrzałości.

Tamara Barriga

Źródło: annieawards.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry