NK wspiera Dzień Bezpiecznego Internetu

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja do propagowania bezpiecznych zachowań w sieci. Przedstawiciele NK wesprą konferencje organizacji pozarządowych i wezmą udział w spotkaniach z gimnazjalistami. Ponadto nowości i konkursy czekają internautów w portalu nk.pl.

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. W Polsce po raz pierwszy DBI odbył się w lutym 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące konsorcjum „Saferinternet.pl” – odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. W 2012 roku DBI świętujemy 7 lutego, a do akcji ponownie przyłącza się największy polski portal społecznościowy.

stock.xchng


W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, przedstawiciele NK wezmą udział w konferencjach organizowanych przez organizacje pozarządowe. 6 lutego w Warszawie Fundacja Kidprotect.pl zaplanowała spotkanie „Szkoła Bezpiecznego Internetu”. Przedstawiciele NK wystąpią na nim z prelekcją pt:”Współczesne problemy w dziedzinie ochrony dzieci w nk.pl”. Dzień później, odbędą się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje. Pracownicy NK przedstawią studium przypadku, dotyczące komunikacji z najmłodszymi internautami w portalu na temat zagrożeń w sieci i sposobów ich unikania.

Przedstawiciele NK będą zachęcać młodzież do bezpiecznego korzystania z Internetu podczas spotkań „Klikaj z głową”. Od dwóch lat są one prowadzone z Fundacją Kidprotect.pl. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu specjalne prelekcje odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim (7.02, spotkanie z uczniami szkoły podstawowej, w którym wezmą udział również przedstawiciele Policji) i Opolu (9.02, spotkanie z gimnazjalistami w sali Politechniki Opolskiej, w którym wezmą udział także przedstawiciele Allegro).

Dzień Bezpiecznego Internetu będzie również obchodzony w samym portalu nk.pl. Wszyscy Użytkownicy portalu, nie tylko ci najmłodsi, będą zachęcani do zdobywania wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie. Dodatkowo w zakładce „Bezpieczeństwo”, specjalnie dla Użytkowników NK, zostanie udostępniony program antywirusowy Bitdefender Internet Security 2012 w darmowej, 90-dniowej wersji. Na skierowanym do dzieci profilu Sekuriona i Protekty pojawią się konkursy, w których będzie można wygrać laptopy, pełne wersje programu antywirusowego oraz Eurogąbki.

NK intensywnie dba o zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych internautów od 2009 roku. Prezes NK podpisał wtedy porozumienie w sprawie ochrony nieletnich Użytkowników sieci pod egidą Komisji Europejskiej. Jej efektem jest wiele zmian produktowych. Serwis nk.pl wprowadził m.in.: Filtr Rodzinny (narzędzie blokujące spam i niechciane treści), bezpieczne logowanie przez SSL czy łatwo dostępne przyciski do zgłaszania nadużyć. Uruchomiono również zakładkę „bezpieczeństwo”, czyli stronę internetową, której głównym zadaniem jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i NK.

Zakładka jest współtworzona przez istotnych partnerów, jak Policja czy GIODO. W zakładce można znaleźć m.in.: porady dotyczące konkretnych problemów napotykanych w Internecie (np. dotyczące cyberprzemocy, kradzieży tożsamości, łamania netykiety), materiały multimedialne prezentujące pożądane zachowania czy konkursy. W walce o bezpieczny internet NK współpracuje z partnerami również na arenie międzynarodowej. 19 stycznia 2012, wraz z 24 przedstawicielami sektora spółek informatycznych i telekomunikacyjnych z całego świata, największy polski portal społecznościowy został członkiem Koalicji na rzecz Bezpiecznego Internetu dla Dzieci i Młodzieży.

Źródło: NK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry