Piłka Nożna: Premierowe trafienie Obraniaka

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W trakcie styczniowego okienka transferowego Ludovic Obraniak zamienił mistrzowską drużynę OSC Lille na bardzo znany aczkolwiek przeżywający lekki kryzys team Girondins Bordeaux. Jako, że w drużynie Mistrzów Francji nie mógł liczyć na regularne występy decyzja o przenosinach do Żyrondystów wydawała się słuszna.

sxc


Teraz Ludo odpłaca się za szansę wyjazdu na EURO 2012 jaką dał mu trener ekipy z Bordeaux. W ostatnim meczu wygranym przez Żyrondystów 2:0 Obraniak popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Kibicom zgromadzonym na stadionie nie pozostało nic innego jak tylko przyklasnąć. Piłka poleciała tzw. „rogalem” po czym zatrzepotała w samym okienku bramki FC Toulouse. Jakby to określili komentatorzy w Polsce: pajęczyna została zdjęta. M.in. dzięki tej bramce Żyrondyści wygrali u siebie 2:0 z wyżej notowaną Tuluzą. Obecnie ekipa Obraniaka zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 30 punktów. Sobotni rywale są dwie lokaty wyżej legitymując się czterema punktami więcej.

Drużyna Dariusza Dudki AJ Auxerre w niedzielę gra bardzo ważny mecz dla układu tabeli z SM Caen. Jeśli piłkarze AJA marzą o utrzymaniu w Ligue 1 to muszą to spotkanie wygrać. Pomocnik reprezentacji Polski wyjdzie prawdopodobnie w pierwszym składzie swojego zespołu.
Także w niedzielę rozgrywa swój mecz drużyna OSC Lille, w której występuje polski napastnik Ireneusz Jeleń. Drużynę Mistrzów Francji czeka wyjazdowe spotkanie z czerwoną latarnią ligi czyli zespołem Sochaux. Jeleń powinien również wyjść w pierwszym składzie. Jeśli chce zagrać na EURO 2012 powinien też zacząć strzelać gole.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry