Sport: Kontrowersyjna decyzja Muchy

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Minister Sportu Joanna Mucha od początku swojej pracy w rządzie musi borykać się z różnymi problemami. Na początku swojej przygody ze światem sportu musiała zmierzyć się z podejrzeniami korupcyjnymi w Polskim Związku Piłki Nożnej. Teraz musi gorąco tłumaczyć się z decyzji personalnej, którą podjęła.

Na stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu powołała bowiem nikomu nie znanego Marka Wieczorka. Jak się okazało jest on dobrym znajomym minister Muchy. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby człowiek ten faktycznie był wybitnym fachowcem. Wielu ekspertów ma do tego jednak poważne wątpliwości. Zwłaszcza, że na światło dzienne wyszło, że Marek Wieczorek jest właścicielem salonu fryzjerskiego w Lublinie, którego stałą bywalczynią była Joanna Mucha.

Pani minister ze znaną sobie gracją szybko odpiera zarzuty. Przedstawiła wykaz dyplomów jakimi legitymuje się nowy wicedyrektor COS ds. programowo-sportowych. Posiada bowiem ukończone studia m.in. na UMCS czy Uniwersytecie Jagiellońskim. Wydaje się więc mieć odpowiednie kwalifikacje do zajęcia tego stanowiska.

Ludzie, a zwłaszcza dziennikarze muszą mieć jednak o czym mówić i pisać. Chyba najważniejszą przyczyną rozdmuchania tej sprawy jest fakt, że pan Wieczorek jest fryzjerem. Od afery korupcyjnej zawód ten (ze względu na pseudonim głównego bohatera afery) ma bowiem zdecydowanie negatywną konotację.

Michał Buczek

źródło: Eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry