Sport: Niepewny los Sławomira Peszki

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Sławomir Peszko mimo, że czasami ma gorsze momenty w barwach 1.FC Koeln wydaje się udanym transferem tego klubu. Także w klubie mówią, że są z niego zadowoleni. Okazuje się jednak, że Peszko po EURO 2012 będzie musiał odejść. Musiał w tym wypadku to dobre określenie ponieważ nic nie zależy tu od niego. Wszystko za sprawą dziwnego zapisu w kontrakcie. Ale po kolei. Peszko do Kolonii przychodził z Lecha za 0,5 miliona euro. Wtedy pieniądze na transfer wyłożył niemiecki biznesmen Franz-Josef Wernze, który w Kolonii jest szarą eminencję.

stock.xchng


W kontrakcie reprezentanta Polski zapisane jest, że połowę zysków z jego sprzedaży ma zagwarantowane ów biznesmen. Wychodzi więc na to, że Peszko tylko w połowie jest własnością drużyny Kolonii. Peszko w klubie czuje się świetnie, ale wielce prawdopodobnym jest, że będzie musiał odejść. Na transfer naciska Wernze, który obawia się, że jeśli Peszko miałby wypełnić swój kontrakt (ma umowę do 2014 roku) to jego wartość by spadła, a wtedy biznesmen miałby problem z odzyskaniem zainwestowanych pieniędzy. Jako, że piłka nożna to w coraz większym stopniu to po EURO 2012 Wernze będzie chciał zarobić duże pieniądze na tej transakcji. Możliwe, że po Mistrzostwach Europy Sławomir Peszko będzie wyceniany na 4 miliony euro co oznaczałoby, że Wernze zgarnie 2 mln euro z tego transferu!

Reprezentant Polski finansowo raczej nie straciłby na tej przeprowadzce gdyż zainteresowanie jego usługami wyraził Lokomotiv Moskwa. Powszechnie wiadomo, że w Rosji płaci się duże pieniądze graczom, którzy przychodzą z mocnym lig zachodnich. Co taka przeprowadzka oznaczałaby pod względem sportowym? Kolonia mimo, że nie należy do gigantów Bundesligi to jednak umożliwia Peszce konfrontowanie się z zawodnikami z Bayernu, Schalke czy Dortmundu. W Rosji poza CSKA i Zenitem poziom jest zdecydowanie niższy. Niestety w piłce nożnej sport zaczyna schodzić na dalszy plan.

Michał Buczek
Źródło: www.sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry