W ciemności Agnieszki Holland na pierwszym miejscu Box Office

FILM, ROZRYWKA

Prawie 700 tys. osób obejrzało najnowszy film Agnieszki Holland „W ciemności”. Na razie zajmuje on pierwsze miejsce polskiego box office’u i może w przyszłości powalczy o statuetkę Oscara. W kinach „W ciemności” pojawił się miesiąc temu. Jednak nie od razu uzyskał tak wysokie wyniki oglądalności. W pierwszy weekend stycznia usytuował się na trzecim miejscu, jeszcze tydzień temu był na czwartym, natomiast teraz ten obraz jest najczęściej oglądanym filmem w polskich kinach.

„W ciemności” to wspólna produkcja Polski, Niemiec i Kanady. W swoim dramacie reżyserka opowiada o wydarzeniach II wojny światowej, o tym, jak zwykły złodziej decyduje się pomóc grupie Żydów z lwowskiego getta i tym samym naraża siebie i swoją rodzinę na niebezpieczeństwo. Film Agnieszki Holland powalczy o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Oprócz obrazu „W ciemności” najczęściej Polacy wybierają jeszcze jeden polski film – komedię Olafa Lubaszenki „Sztos 2”. „Dziewczynę z tatuażem” amerykańskiego reżysera Davida Finchera obejrzało 60 tys., co dało mu możliwość znaleźć się na trzeciej pozycji.

Autorka Iryna Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry