Amazon podbija rynek tabletów – kindle fire w natarciu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, TECHNOLOGIE

Nowy tablet Jeffa Bezosa jest tani, ładny i daje Amazonowi wszelkie dane, by powalczyć z Apple’em. Oraz przejąć wszystkie transakcje, które przeprowadzasz w internecie. W najnowszym wydaniu „Bloomberg Businessweek Polska” – czy Amazon zostanie globalnym uniwersalnym sklepem ze wszystkim dla wszystkich?

kindle fire- amazon


Kindle Fire ma wszelkie dane ku temu, by osiągnąć sukces na nowym froncie walki na rynku tabletów. Z siedmiocalowym wyświetlaczem jest prawie dwa razy mniejszy niż iPad. Jest również ponad dwa razy tańszy niż najtańszy model Apple’a. Amazon uzupełnił surowy system operacyjny Android o nowy i łatwy w użyciu interfejs, i połączył urządzenie ze swoją obszerną i wciąż rozrastającą się biblioteką. Ten tablet to symbol zdolności Amazona do przystosowania się i niechęci do oddania przyszłości w ręce kogokolwiek innego.

Jeżeli Fire i jego następcy, którzy z pewnością się pojawią, odniosą sukces, wzmocnią jedną z najszybciej rozwijających się marek handlowych, jakie kiedykolwiek widział świat. W najnowszym wydaniu „Bloomberg Businessweek Polska” – jak Amazon podbija świat.

Amazon nie zapomina jednak o swoich korzeniach, czyli o książkach. W listopadzie 2007 roku podczas uroczystej premiery Kindle’a w hotelu New York przy Union Square Jeff Bezos ogłosił, że będzie sprzedawał wersję elektroniczną tytułów z listy bestsellerów „New York Timesa” po 9,99 dol. Dzisiaj człowiek, który kiedyś musiał kłaniać się wydawniczej arystokracji Nowego Jorku, bez kompleksów z nią konkuruje, a Amazon Publishing ma publikować bestsellery sławnych pisarzy. W reakcji na krok Amazona z gabinetów na najwyższych piętrach wielkich wydawnictw dochodzą odgłosy przypominające pisk drobnych leśnych zwierzątek ściganych przez drapieżnika. Opowieść o książkach, zdradzie i (rzekomym) spisku przeciw literaturze – w najnowszym wydaniu „Bloomberg Businessweek Polska”.

Źródło: Bloomberg Businessweek Polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry