Foto: Rewolucja technologii Nikona 2012!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Rozpoczął się nowy rok, a z nim zapoczątkowano tworzenie nowych technologii, zgodnych z rozwijającymi się trendami w świecie multimedialnych akcesoriów. Czym tym razem zadziwi Nas firma Nikon? Granice pokonywane przez kolejne lata pokazały, że firma lubi górować na rynku aparatów fotograficznych. Stworzenie w tym roku wersji lustrzanki jedno obiektywowej Nikon D4 jest na to wszystko dowodem. Pomaga pokonywać ograniczenia, jakie stawia na Waszej drodze codzienność! Możliwości jakie daje ten niepowtarzalny aparat są niewyobrażalne! Już teraz masz możliwość fotografowania z szybkością nawet do jedenastu klatek na sekundę, matryca aparatu jest formatu FX z rozdzielczością 16,2 milionów pikseli, a czułość ISO jest niewiarygodnie wysoka. Ponadto dzięki redukcji szumów i konwersji cyfrowo- analogowej (14-bitowej) wprawionej w matrycę, masz moc robienia zdjęć bardzo wysokiej jakości obrazu. Kiedy warunki oświetlenia są trudne, czułość światła można modyfikować w zależności od potrzeb.

Obróbka obrazu- tak ważna podczas wykonywania zdjęć, jest teraz ulepszona o system Expeed 3 nowej generacji a co za tym idzie aparat Nikon’a radzi sobie znakomicie z przetworzeniem dużej ilości danych, formując je w fazie końcowej w gotowe pliki JPEG. Obrazy mają nasycone i naturalne kolory z wyrazistą głębią. Często publikujesz materiały wideo ale tylko wysokiej jakości? Nikon D4 posiada funkcje nagrywania D-movie, dzięki czemu zyskujesz elastyczność która jest niezbędna do Twoich publikacji. Nagrywanie filmów odbywa się w trybie Full HD (1080 p), jak również w formacie natywnym Full HD (1920×1080 pikseli).Nagrany film ma dźwięk najwyższej jakości, a to za sprawą zewnętrznego wejścia mikrofonu stereofonicznego oraz wyjścia na słuchawki.

Migawka kompozytowa z włókien kewlarowych i węglowych, która wyposaża aparat ma wytrzymałość 400 000 wyzwoleń, a więc o trzydzieści procent więcej niż w przypadku wersji poprzedniej. Ponadto lustrzanka jest wyposażona w zaawansowany system firmy Nikon, który rozpoznaje scenerię za pomocą czujnika RGB 91000 pikseli, zapewniającego wierne odwzorowanie obrazu!

Co ważniejsze, samo uruchomienie aparatu trwa zaledwie 0,12 sekundy a opóźnienie otwierania migawki jest ograniczone do 0,042 sekundy! Nikon D4 ma dwa gniazdka kart pamięci- jedno dla kart CF a drugie dla XQD. Ponadto przekaźnik bezprzewodowy WT-5 umożliwia obsługę sieci bezprzewodowych LAN, czyli transmisja danych jest łatwiejsza i szybsza niż dotychczas.

Dodatkowo warto wspomnieć o elementach, które przyczyniły się do tego, że Nikon D4 jest zawsze gotowy do użycia! Poniżej przedstawię kilka z nich:

•Wizjer optyczny z pełnym pryzmatem
•Podświadome sterowanie w poziomie i pionie
•Precyzyjny wyświetlacz LCD
•Udoskonalony wybór rodzaju i trybu wyboru pola AF
•Elektroniczny, dwuosiowy wirtualny horyzont
•Bezpośredni dostęp do ustawień Picture Control

Nikon D4 jest wymarzony dla pasjonatów, którzy cenią sobie wszechstronność, wytrzymałość i precyzję. Dlatego, jeżeli nie wyobrażasz sobie ani minuty bez możliwości uchwycenia fascynującego momentu, to ten aparat jest wprost stworzony by znaleźć się w Twoich dłoniach!

Izabela Posłajko
Źródło: www.nikon.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry