Polskie filmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Polskie filmy nie będą walczyć o główną nagrodę na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, który startuje 9 lutego, jednak pojawią się poza konkursem. W tym roku Polskę reprezentują: najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring” oraz obraz „Sekret” Przemysława Wojcieszka.

(c) Berlinale


Film Wojcieszka nie jest pierwszą pracą reżysera pokazaną podczas festiwalu. W zeszłym roku został zaprezentowany jego film „Made in Poland”. Jednak „Sekret” już wzbudza wielkie zainteresowania chociażby ze względu na głównych bohaterów – homoseksualistę i żydówkę. Zostanie on wyświetlony w ramach sekcji „Forum”. W drugim dniu imprezy sekcję „Panorama Special” otworzy „Sponsoring” Szumowskiej. Jest to historia o dziennikarce Annie, która pracuje nad artykułem o prostytucji wśród studentek.

Festiwal potrwa 10 dni, w ciągu których zostaną wyświetlone 395 wybranych filmów, natomiast w programie głównym pojawi się 23 obrazy. 19 będzie mieć w Berlinie swoje światowe premiery, 18 z nich powalczy o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Wiodącym tematem 62. Berlinale są przełomy: przełomy na skalę krajową i też przełomy dotyczące jednostek. Honorowa misja – otwarcia głównego programu – dostała się filmowi Benoit Jacguota „Les adieux a la Reine” opowiadającym o pierwszych godzinach rewolucji francuskiej w 1789 r.

I.Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry