Sport: Nieudany debiut Borysiuka

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Nie musiał długo na swój debiut w Bundeslidze czekać Ariel Borysiuk. Jeszcze tydzień temu był na zgrupowaniu Legii Warszawa, a w niedzielę po raz pierwszy wybiegł na boiska Bundesligi. W swoim premierowym występie wyszedł w pierwszym składzie, a przeciwnikiem Kaiserslautern była ekipa 1.FC Koeln.

Mieliśmy więc polski mecz w Kaiserslautern gdyż oprócz Borysiuka na boisku w barwach gości zameldował się Sławomir Peszko, a na ławce gospodarzy mecz zaczął Jakub Świerczok. Polacy od początku nie zachwycali. Debiutujący w Bundeslidze Borysiuk starał się walczyć i odbierać piłki, jednak już w 35 minucie obejrzał żółtą kartkę za bezsensowny faul na Jajalo. Najgorsze dla Ariela miało dopiero nadejść. Zaledwie pięć minut po obejrzeniu żółtej kartki młody pomocnik musiał opuścić boisko. Tym razem w dość bezpardonowy sposób potraktował Sławomira Peszkę i mimo wielkiego zdziwienia musiał opuścić boisko.

Tak więc jego debiut trwał tylko 40 minut. Dla Kaiserslautern gorsze od straty Borysiuka, który i tak będzie mógł zagrać w następnej kolejce, jest fakt porażki w tym meczu. W 72 minucie Peszkę zmienił Albańczyk Roschi i to właśnie on po stałym fragmencie gry pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów i zapewnił Kolonii cenne trzy punkty. Ostatni z Polaków w tym meczu czyli Jakub Świerczok pojawił się na boisku niedługo po tym golu. W zaledwie kilkunastu minutowym występie nie pokazał nic wielkiego i nie odmienił losów meczu.

Debiut Ariela Borysiuka można porównać do doebiutu jaki w Bundeslidze w barwach Hanoveru 96 zaliczył Artur Sobiech. Były napastnik Polonii w meczu z Borussią Dortmund także obejrzał czerwoną kartkę. Nie inaczej było z debiutem Ebiego Smolarka w Racingu Santander. Miał ogromną szansę na pokazanie się w meczu z Barceloną i ją wykorzystał…niestety w sposób niegodny naśladowania.

Michał Buczek

Źr. eurosport/bundesliga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry