„Listy do M” pobiły rekord oglądalności w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Zgodnie z oczekiwaniami, „Listy do M” pobiły rekordy oglądalności. Film jest najpopularniejszą komedią polską komedią od 1989 roku, za czym przemawia ponad dwu i pół milionowa publiczność. To o 5 tysięcy więcej niż dotychczasowy zwycięzca, „Lejdis”.
Produkcje z innych gatunków, które wyprzedzają „Listy…” to „Ogniem i mieczem” (ponad 7 milionów widzów), „Pan Tadeusz” (6 milionów), „Quo Vadis” (4 miliony) i „Katyń” (prawie 3 miliony widzów).


Duncan Kenworthy, brytyjski reżyser, który jest okrzyknięty znawcą komedii romantycznych, podobno był pod wrażeniem polskiej produkcji i po premierze w Słowenii powiedział, że film był zabawny i wzruszający.

Jest to o tyle komplement, że Kenworthy sam jest twórcą kultowej komedii świątecznej „To właśnie miłość”, na której „Listy…”są bezpośrednio wzorowane, a wielu nazywa je wręcz kopią brytyjskiego filmu. Nie bez powodu, bo nie tylko treść, ale i plakat są bezsprzecznie i bliźniaczo do siebie podobne – choć nie pod względem jakości, gdyż według większości krytyków, polskiej wersji daleko jest do oryginału.

Edyta Bryla

Źródła: TVN,Newsweek,Dziennik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry