Czy telewizor zastąpi Ci kino w 3D?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Kubeł popcornu, fajne okulary i dobry film w jakości 3D- takie atrakcje czekały na Ciebie do niedawna, tylko i wyłącznie w kinie! Teraz to się zmieni, nadchodzi generacja telewizorów 3D, które firma LG wprowadza na rynek!
„LG” śledząc coraz bardziej rozpowszechnioną technologię 3D, wprowadziło na rynek telewizory wykonane technologią polaryzacyjną. Technologia polaryzacyjna nie jest nową techniką, była stosowana już w 2010 roku. Niestety wyświetlany obraz w tamtejszych telewizorach był gorszy od tych, w których zastosowano technologię migawkową .

Dlatego firma LG postawiła na tańszą technologię polaryzacyjną EPR, ulepszając ją i nadając telewizorom nazwę „Cinema 3D”. Obraz w takich trójwymiarowych telewizorach polega, na zakładaniu specjalnego filtru na matrycę, co sprzyja wykorzystywaniu polaryzacyjnych okularów do efektów 3D. Zaletami nowej technologii LG jest perspektywa wytwarzania nieskończonej ilości klatek obrazu na sekundę, dzięki czemu mamy możliwość oglądać na ekranie płynność ruchu. System TruMotion pozwala telewizorom Cinema 3D wyświetlać obraz trójwymiarowy o częstotliwości 400HZ.

Zamiana 2D na 3D wbudowana w telewizory firmy LG pozwala na przerabianie obrazu w locie, czyli w czasie rzeczywistym do trójwymiarowego. Czyli najróżniejsze filmy, mecze czy też zwykłe programy TV możesz oglądać w jakości 3D! Również zdjęcia można samodzielnie wprowadzić w efekty trójwymiarowe do regulacji na 20 poziomach.

Okulary polaryzacyjne, które są dołączane do zestawu Cinema 3D nie mają elementów elektrycznych, więc przypominają zwykłe okulary. Zaletą jest to, iż nie rozłączają się w momencie gdy ktoś przejdzie między TV a widzem oraz nie ma efektu migotania, przez które występują częste bóle głowy i oczu oraz nudności. Technologia wprowadzona przez LG w okularach trójwymiarowych ma większy kąt widzenia, czyli można oglądać filmy w większym gronie. Poza tym są lekkie, ważą zaledwie 16 gram oraz są niedrogie.

Tak więc telewizory „Cinema 3D” mają szokować niezwykle niskimi cenami oraz większym komfortem oglądania. W kinach coraz więcej filmów pojawia się w technologii 3D, tak więc wzięcie na telewizory trójwymiarowe wzrasta niewyobrażalnie. W samym 2011 roku wyreżyserowano 25 filmów w 3D. Nie zastanawiaj się, leć do sklepu po telewizor LG i ciesz się efektami 3D wraz z bliskimi!

Izabela Posłajko

Źródło: LG

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry