Euro 2012: Anglia bez trenera

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Na 4 miesiące przed inauguracją EURO 2012 reprezentacja Anglii została bez trenera. Wszystko za sprawą nieoczekiwanej dymisji, którą złożył dotychczasowy szkoleniowiec czyli Włoch Fabio Capello.

Jak podaje brytyjska prasa Capello decyzję o rezygnacji podjął nagle, a w momencie rozmowy z szefem Federacji nie wiedział jeszcze, że to jego ostatni dzień na ławce trenerskiej drużyny Synów Albionu. Fabio Capello nie mógł pogodzić się z tym, że władze związku zaczęły ingerować w jego pracę i popsuły atmosferę w drużynie. Wszystko przez aferę z Johnem Terrym w roli głównej.

stock.xchng


Dotychczasowy kapitan reprezentacji został oskarżony o obrażenie na tle rasistowskim Antona Ferdinanda z Queens Park Rangers w meczu pomiędzy QPR a Chelsea. Włodarze F.A zadecydowali, że człowiek oskarżony o taki czyn nie może być symbolem drużyny narodowej i decyzją administracyjną pozbawili go opaski kapitańskiej. Zrobili to jednak wbrew woli Capello, który zamierzał utrzymać pozycję obrońcy Chelsea dopóki nie udowodni się mu winy.

Dodatkowego smaczku sytuacji dodaje fakt, że w reprezentacji występuje brat Antona- Rio Ferdinand. Decyzję Capello skrytykował także premier Wielkiej Brytanii David Cameron, który powiedział, że jest mu przykro. Poparł także decyzję Związku o odebraniu opaski dotychczasowemu kapitanowi.

Tak więc Anglicy muszą teraz znaleźć następcę Włocha. Prasa i kibice mają już swojego faworyta, a jest nim Harry Redknapp. Niestety przeciwko tej kandydaturze przemawia fakt, że Rednapp jest obecnie szkoleniowcem Tottenhamu Londyn i może nie być zainteresowany opuszczeniem walczącej o mistrzostwo kraju drużyny. Reprezentację miał przejąć dopiero po EURO 2012, po którym Capello i tak miał zrezygnować. Czy zdecyduje się przejąć drużynę w tak trudnym dla niej momencie, w dodatku najsłabszą od lat? Na razie na stanowisku selekcjonera na mecz z Holandią wyznaczony został opiekun młodzieżowej drużyny czyli Stuart Pearce. Jednak mało prawdopodobnym jest, żeby to właśnie on poprowadził Anglię podczas mistrzostw w Polsce i na Ukrainie.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry