Orły 2012- ogłoszono nominacje

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

„W ciemności” Agnieszki Holland, „Róża” Wojciecha Smarzowskiego oraz „Sala samobójców” Jana Komasy to filmy, które znalazły się na liście produkcji nominowanych do Orłów 2012 w kategorii „najlepszy film”, a także łącznie zdobyły najwięcej nominacji we wszystkich kategoriach. Nominacje ogłoszono we wtorek, 7 lutego w Warszawie.

stock.xchng


W kategorii główna rola kobieca walczyć będą Roma Gąsiorowska- za film „Ki”, Agnieszka Grochowska za rolę w filmie „W ciemności” oraz Agata Kulesza, która nominację otrzymała za kreację w „Róży”.

Na liście nominowanych w kategorii najlepsza rola męska znaleźli się Marcin Dorociński za rolę w „Róży”, Jakub Gierszał, który zagrał w „Sali samobójców” oraz Robert Więckiewicz za kreację w filmie „W ciemności”.

Ogłoszono także nominacje w kategoriach: drugoplanowa rola kobieca i męska, scenariusz, najlepsze zdjęcia, muzyka, kostiumy, scenografia.

Orły to nagrody przyznawane co roku przez Polską Akademię Filmową. Tegoroczne Orły zostaną wręczone 5 marca podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

Adrianna Krapa

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry