Premiera: Hugo i jego wynalazek od piątku w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Technika 3D dzięki szybkiemu rozwojowi oczarowała cały świat. Nawet reżyser, który do tej pory nigdy z niej nie korzystał, zastosował ją w swoim nowym filmie pod tytułem „Hugo i jego wynalazek”. Obraz Martina Scorsese pojawi się w polskich kinach już jutro.

Wysoki poziom warstwy wizualnej oraz specjalnych efektów dały możliwość uwierzyć w to, co się odbywa na ekranie. Chociaż budynek paryskiego kina, sala wykładowa na Sorbonie i paryski teatr Athénée Théâtre Louis-Jouvet są w całości autentyczne, niektóre sceny zostały stworzone za pomocą nowej techniki.

Zdjęcia kamerą 3D były kręcone w plenerze, ale na ekranie widz mógł obserwować wnętrza muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego Wiktorii i Alberta. Tak powstała na przykład scena z udziałem Juda Law, filmowego ojca Hugo pracującego w paryskim muzeum.

Głównego bohatera „Hugo…” zagrał Ase Butterfield. Odtworzył on historię o pomysłowym małym chłopcu, który chce rozwiązać zagadkę przekazaną mu przez ojca. Chłopiec jest zupełnie samotny, jednak i jemu się udaje znaleźć prawdziwy dom.

Obraz powstał na podstawie powieści dla dzieci „The Invention of Hugo Cabret” Briana Selznicka. Dlatego na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest on przeznaczony tylko dla dzieci. Ale, jak twierdzi producent King, odbiorcami mogą być wszyscy bez względu na wiek. Obsada filmu jest dość różnorodna. W obrazie wzięli udział bardziej znani widowni aktorzy i też młodzi obiecujący artyści.

Iryna Kukharuk
Źródło: orange.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry