Sport: Trudne czasy dla Sportingu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Źle się dzieje w państwie lizbońskim- ta parafraza słynnego dzieła Williama Szekspira w całości oddaje sytuacje jaka obecnie panuje w jednym z najsłynniejszych klubów w historii portugalskiej piłki nożnej czyli w Sportingu Lizbona. Pewnie nie interesowałoby to kibiców w Polsce gdyby nie fakt, że już niedługo ze Sportingiem zagra Legia Warszawa w ramach 1/16 rozgrywek Ligi Europejskiej.

stock.xchng


Niemalże do zera spadły szanse na zdobycie tytułu przez graczy z Estadio Jose Alvalade. Z ośmiu rozegranych w tym roku spotkań wygrać udało się im tylko jedno. Jest to najgorszy początek roku w historii klubu. Nic więc dziwnego, że kibice żądają dymisji trenera Domingosa Paciencii. Czarę goryczy przelewa dodatkowo porażka w ostatnim meczu z Gil Vicente oznaczająca odpadnięcie z rozgrywek o Puchar Ligi. W lidze strata do odwiecznego rywala Benfiki wynosi już 13 punktów. Kwestią czasu pozostaje kiedy władze klubu podziękują za współpracę trenerowi. Nawet wyeliminowanie Legii nie poprawi raczej jego sytuacji, strach pomyśleć co się będzie działo w drużynie Lwów. Od trenera odwracają się także kibice, którzy mają już dość kompromitujących klub wyników.

Kolejnym elementem potwierdzającym kryzys w drużynie ze stolicy Portugalii jest atmosfera w szatni. Zazwyczaj dobrze poinformowane media z Lizbony donoszą o nie najlepszej atmosferze w szatni i pojawiających się podziałach wewnątrz drużyny. Obrazu nędzy i rozpaczy dopełnia stan finansów klubu. Sporting podobnie jak cała Portugalia pogrążony jest w kryzysie finansowym. Władze mają coraz większe problemy ze znalezieniem pieniędzy na wypłaty dla zawodników.
Czy Legia Warszawa przyczyni się do jeszcze większej recesji w Sportingu Lizbona i dobije leżącego przeciwnika? Czy może wręcz przeciwnie: porażka Legii sprawi rezurekcję graczy Lwów i zacznie się ich marsz w kierunku zwycięstwa w rozgrywkach? Odpowiedź na te pytania już 16 i 23 lutego dadzą spotkania między tymi zespołami.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry