Kolejny wielki kolarz skazany za doping

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT

Kolarski peleton nie ma ostatnio dobrej passy. Po zdyskwalifikowaniu za stosowanie dopingu Alberto Contadora przyszła kolej na kolejnego wielkiego zawodnika. Tym razem czarna seria uderzyła w Jana Urlicha.

sxc


Fanom kolarstwa nie trzeba przedstawiać tego nazwiska. Niemiec w 1997 roku wygrał Tour de France, który uważany jest za najważniejszy wyścig na świecie, a także Vuelta a Espana w 1999 roku. W jego dorobku znajdują się także złoty medal olimpijski z Sydney (2000r) oraz dwa tytuły mistrza świata. Do historii przeszedł też jako wielki rywal w wyścigu dookoła Francji Lance Armstronga.

Ulricha ukarano dwuletnią dyskwalifikacją i anulowaniem wszystkich wyników od 1 maja 2005 roku czyli m.in. odebrano mu trzecie miejsce w Wielkiej Pętli w 2005 roku. Niemiecki kolarz zamieszany był w tzw. Aferę Puerto, której główną postacią był doktor Eufemiano Fuentes, którego uważa się za ojca dopingu krwi. Kara dla Jana Urlicha ma jednak charakter czysto formalny gdyż zakończył on karierę w 2007 roku. Kolarz długo zaprzeczał swoim powiązaniom z Fuentesem i odpierał zarzuty o stosowanie przez niego niedozwolonych środków. Okazało się, że jednak nie był bez winy. Czy podobny los spotka Lance’a Armstronga?

Michał Buczek
Źródło: www.eurosport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry