Sport: Atom Trefl przegrał po złotym secie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Po tym jak we wtorek z Ligi Mistrzyń odpadły siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, cała nadzieja kibiców skierowała się na Atom Trefl Sopot. Niestety również zespół z Pomorza zakończył grę w tych rozgrywkach. Na drodze do sukcesu stanęły klubowe mistrzynie świata Rabita Baku.

Przed tygodniem w Sopocie Atom Trefl wygrał z Azerkami 3:1. Wynik był sporą sensacją, bo polska drużyna od dłuższego czasu ma spore porblemy finansowe i z zespołu kolejno odchodzą największe gwiazdy. Po drugiej stronie siatki stanęła z kolei najlepsza drużyna globu.

Sukcesu nie udało się jednak powtórzyć w rewanżu. O ile na początku meczu w Baku pachniało jeszcze niespodzianką, bo sopocianki wygrały pierwszego seta, to potem z każdą minutą coraz większą przewagę zdobywały gospodynie. Rabita wygrała kolejne sety do 14, 21 i 20. O awansie rozstrzygnął złoty set zakończony rezultatem 15:6.

Tym samym w ¼ Ligi Mistrzyń nie zobaczymy już żadnego polskiego zespołu. W męskich rozgrywkach pewna gry w final four Ligi Mistrzów jest Skra Bełchatów, która będzie organizatorem finałowego turnieju.