Kontrowersyjny „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej otworzył Berlinale 2012

FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

„Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej wzbudza wiele emocji wśród recenzentów w wielu krajach, a zwłaszcza we Francji. Z jednej strony produkcja zdobywa uznanie jako pasjonujący, pełen świeżości i subtelny film, który przedstawia śmiałe i nieszablonowego podejście do tematu prostytucji wśród studentek.

(c) Berlinale


Z drugiej jednak film spłaszczany do poziomu miałkiego softpornu ze względu na wiele odważnych scen erotycznych. Film jest również krytykowany za powielanie antymęskich stereotypów w dziedzinie płatnej miłości. Sama Juliette Binoche, która zagrała w filmie rolę główną, mówi że „Sponsoring” traktuje temat prostytucji dokumentalnie i bez moralizatorstwa. Odgrywanej przez nią postaci dziennikarki piszącej artykuł o sponsoringu przyjdzie skonfrontować jej własną rezerwę z trudną do zaprzeczenia atrakcyjnością życia prostytutek.

W role dwóch młodych prostytutek wcielą się Anais Demoustier i Joanna Kulig. Na ekranie zobaczymy również Andrzeja Chyrę i Krystynę Jandę. W kinach w Polsce film będzie można obejrzeć od 17-ego lutego.

Edyta Bryła
Źródła: Dziennik, Filmweb

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry