Oscary bez najlepszego utworu?

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Do tegorocznych Oscarów w kategorii najlepsza piosenka nominowane zostały tylko dwa utwory – promująca film Muppety Man or Muppet (w wykonaniu Jasona Segel’a i Waltera) oraz Real in Rio (w wykonaniu Jesse Eisenberga, Jamiego Foxx’a, Anne Hathaway , George’a Lopeza, Will i Am i The Rio Singers), która znalazła się na soundtracku do filmu Rio.

Photo credit: Greg Harbaugh / ©A.M.P.A.S


Tak ograniczony ilościowo wybór najlepszych piosenek wzbudził wiele kontrowersji ponieważ Akademia w nominacjach pominęła takich artystów jak Elton John (Gnomeo i Julia), Mary J. Blige (Służące) i Sinead O’Connor (Albert Nobbs). Jak się teraz okazuje żadna z dwóch nominowanych piosenek nie będzie wykonana podczas ceremonii rozdania Oscarów, co oczywiście wzbudziło niezadowolenie wykonawców, którzy otwarcie mówią o tym, że gala wiele na tym straci. Brak piosenek ma być podyktowany chęcią zaoszczędzenia czasu.

Jak mówią producenci gali Brian Grazer i Don Mischer prace nad przebiegiem ceremonii wciąż trwają i nic nie jest wykluczone, ale w historii wręczania tych najbardziej prestiżowych filmowych nagród zdarzały się już te bez wykonania nominowanych piosenek więc taki zabieg nie byłby niczym nowym.

Źródło:oscars.org, imdb.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry