Bundesliga: Premierowe trafienie Sobiecha

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Artur Sobiech nareszcie pokonał bramkarza w Bundeslidze. Dokonał tego podczas zremisowanego meczu z MSV Mainz w 21 kolejce rozgrywek.Sobiech tradycyjnie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i z tej perspektywy musiał oglądać poczynania swoich kolegów przez 85 minut.

Dopiero po upływie tego czasu trener dał szansę pokazania się Polakowi. W przeciwieństwie do swojego debiutu, kiedy to po wejściu na boisko niemal od razu dostał czerwoną kartkę, zanotował kapitalne wejście. W 90 minucie został bowiem bohaterem swojej drużyny. Jego gol zadecydował bowiem o tym, że jego zespół wywalczył cenny punkt na stadionie w Moguncji. Miejmy nadzieję, że teraz nastaną lepsze czasy dla Artura Sobiecha w Bundeslidze.

Nie był to jedyny polski akcent w tym meczu. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty grał bowiem Eugen Polanski. Pomocnik reprezentacji Polski już w 7 minucie zanotował asystę przy golu Mohameda Zidana. Tak więc w „polskim” meczu padł remis 1:1, a Polacy po raz kolejny odegrali ważne role w swoich zespołach.