Polski bramkarz trafił do Szkocji

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Kolejny golkiper rodem znad Wisły trafił do klubu ze Scotish Premier League. Radosław Cierzniak podpisał bowiem obowiązujący od czerwca 2012 roku kontrakt z Dundee United.Radosław Cierzniak jest byłym zawodnikiem m.in. Lecha Poznań i Korony Kielce. W barwach Kolejorza nie zaliczył jednak udanej przygody gdyż licznik jego występów stanął na liczbie jeden gdyż po kompromitacji w kwalifikacjach do Pucharu Uefa już nigdy więcej nie dostał szansy na rehabilitację.

sxc


Później trafił do Korony Kielce, w której szło mu już dużo lepiej, przez lata rozegrał bowiem 57 spotkań. Ma także jeden występ w reprezentacji Polski (przeciwko Litwie w Faro). Ostatnio bronił barw Alki Larnaka, ale po przyjściu Pawła Kapsy rozwiązał kontrakt.

Udał się na testy do Dundee United gdzie w końcu go docenili. Szkoci traktują Cierzniaka jako bardzo dobrego bramkarza, który pewnie zachowuje się na linii i przedpolu, a także potrafi dobrze grać nogami. Podpisał umowę ważną od końca czerwca na okres 2 lat.

Włodarze Dundee nie bali się zaryzykować ze ściągnięciem polskiego bramkarza ponieważ mają bardzo dobre doświadczenia z polskimi bramkarzami. Przed Cierzniakiem barw Dundee United bronili bowiem Grzegorz Szamotulski i Łukasz Załuska. Obaj byli bardzo pewnymi punktami zespołu i wyrobili polskim bramkarzom dobrą markę w Szkocji. Załuska zapracował nawet na kontrakt z czołowym klubem Scotish Premier League Celtikiem Glasgow, ale niestety nie wykorzystał swojej szansy po odejściu z klubu Artura Boruca.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry