„Sobowtór” Dostojewskiego współczesnych Stanach Zjednoczonych?

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Mia Wasikowska, bardziej znana jako główna bohaterka w filmie Tima Burtona „Alicja w krainie czarów”, zmieniła bajkę na pracę w dość poważnym obrazie. Aktorka została zaproszona do wzięcia udziału w filmie Richarda Ayaode „The Double”.

Film opiera się na książce rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego „Sobowtór”, wydanej pierwszy raz jeszcze w 1846 roku. Głównym bohaterem jest urzędnik Goladkin, którego źle traktują jego zwierzchnicy. Przez trudne życie i niemoc bohater wpada w chorobę psychiczną: często widzi swego sobowtóra, który odróżnia się od niego tylko i wyłącznie cechami charakteru. Natomiast wygląd oraz zachowania są takie same.

stock.xchng

Na razie nie wiadomo, kogo zagra Mia Wasikowska, jednak obok niej pojawi się jeszcze jeden młody aktor, który zdobył swoją popularność dzięki filmowi „Social Network”. Jessy Eisenberg też zostanie bohaterem w obrazie amerykańskiego reżysera.

Jessy Ayaode wspólnie z Avi Korine zajmą się scenariuszem do „The Double”. Akcję filmu przeniósł on do współczesnych Stanów Zjednoczonych, natomiast zdjęcia będą realizowane w Wielkiej Brytanii. Wszystkie prace nad filmem rozpoczną się na przełomie wiosny i lata 2012 roku.

Autorka: Iryna Kukharuk
Źródło: kinoplaneta.net.ua

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry