Borussia Dortmund kontynuuje dobrą passę

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Swoją serię zwycięstw kontynuują gracze Borussi Dortmund. Mistrzowie Niemiec wygrali już 4 mecz z rzędu i w rundzie wiosennej mają komplet zwycięstw. Tym razem odprawili Bayer Leverkusen.Ponownie w pierwszym składzie wybiegło „polskie trio” mimo, że do ostatniej chwili nie pewny był występ Jakuba Błaszczykowskiego, który narzekał na lekkie kłopoty zdrowotne. Ostatecznie jednak kapitan reprezentacji Polski zdążył się wykurować.

Od początku meczu widać było, że w starciu z vicemistrzami Niemiec klubowi z Dortmundu nie pójdzie łatwo. Gracze z Leverkusen skutecznie zablokowali dostęp do swojej bramki. Sami za to próbowali groźnie kontratakować. Pieczołowicie pilnowany był Robert Lewandowski, który nie mógł dojść do żadnej sytuacji strzeleckiej. Na szczęście dla zespołu z Signal Iduna Park w jego barwach gra Shinji Kagawa. Japończyk tuż przed przerwą popisał się błyskotliwą akcją i niesamowitą zwinnością i pokonał bramkarza gości. Jak się okazało była to jedyna bramka tego meczu. Asystę przy tym golu zanotował Błaszczykowski. Robert Lewandowski nie będzie miło wspominał tego meczu. Przez 75 minut gry toczył bardzo twarde pojedynki z obrońcami Bayeru i nie stworzył sobie żadnej okazji do pokonania bramkarza rywali. Lepiej nieco wypadł Błaszczykowski, który asystował przy golu Kagawy i tradycyjnie pełno go było na całym boisku. Kiedy schodził z boiska w 86 minucie kibice zgotowali mu gorącą owację. Wypada się tylko cieszyć, że kibice doceniają naszych reprezentantów w tak silnej lidze. Łukasz Piszczek zagrał na swoim solidnym poziomie i na boisku spędził pełne 90 minut.

Goniący Borussię Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym boisku Kaiserslautern 2:0 po golach Mario Gomeza i Thomasa Mullera. W składzie gości nie zagrali Ariel Borysiuk i Jakub Świerczok.