Kariera aktorska Whitney Houston – Bodyguard, Preacher’s Wife …

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA

Zmarła w sobotę amerykańska piosenkarka była obdarzona potężnym głosem o pięciooktawowej skali. Whitney Houston utorowała drogę do kariery innym czarnoskórym kobietom oraz była wielką inspiracją. Oprócz ogromnego sukcesu muzycznego jaki odniosła, zasłynęła także jako aktorka filmowa.

Zadebiutowała w amerykańskim sitcomie „Gimme a Break!”, w którym wystąpiła gościnnie. Ekrany kin aktorka wokalistka podbiła w latach 90. Pierwszy poważny sukces odniosła grając w filmie „Bodyguard” wraz z Kevinem Costnerem. Produkcja okazała się wielkim hitem, a soundtrack najczęściej kupowanym w historii. Później artystka w roli głównej pojawiła się w „Czekając na miłość” i „Żonie Pastora”. Pierwszy z wymienionych to melodramat z 1995 roku, drugi z 1996 roku, to remake filmu „The Bishop’s Wife” z 1947 roku wyreżyserowany przez Penny’ego Marshalla.

W 2012 roku będzie premiera, filmu „Sparkle” w reżyserii Salima Akila z Whitney Houston w roli głównej. W życiu zawodowym Houston znaleźć można także epizod związany z produkcją filmową.

Adrianna Krapa
źródło whitneyhouston.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry