Wrocław też ma problem ze stadionem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Nie umilkły echa odwołania meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie, a już pojawiają się informacje o kłopotach z innym obiektem budowanym na EURO 2012. Tym razem policja zakazała gry na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. W najbliższą sobotę ma tam odbyć się mecz pierwszej wiosennej kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Ruchem Chorzów. Na razie nie ma jednak na to zgody.

stock.xchng


Zarzuty jakie po kontroli wystosowała policja to m. in. brak monitoringu bram wejściowych i systemu identyfikacji kibiców. Gospodarze obiektu – spółka Wrocław 2012 – zapowiadają, że usterki szybko zostaną usunięte i funkcjonariusze policji zostaną ponownie zaproszeni na stadion w czwartek lub piątek.

Co ciekawe mecze ekstraklasy już się odbywały na Stadionie Miejskim. Jesienią ubiegłego roku Śląsk zagrał tam z Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków. Dodatkowo przy al. Śląskiej wystąpiła reprezentacja Polski w starciu z Włochami oraz bokserzy Tomasz Adamek i Witalij Kliczko w walce o mistrzowski pas. Wtedy policja wydała zgodę, mimo, że wiele prac na stadionie nie zostało jeszcze ukończonych. Wrocławska arena wciąż nie jest gotowa, a zakończenie robót przewiduje się dopiero późną wiosną.

Czy mecz Śląska z Ruchem Chorzów odbędzie się na Stadionie Miejskim, czy na starym stadionie przy Oporowskiej, okaże się pod koniec tygodnia, po powtórnej inspekcji policji.

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry