Kolejne wyróżnienie dla „Artysty”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

„Artysta” otrzymał kolejną nagrodę tym razem za najlepszą psią rolę. Uggie to pies rasy Jack russel terrier, który zasłynął dzięki roli w filmie „Artysta” i dzięki tej roli wygrał w poniedziałek (13.02) nagrodę Golden Collar dla najlepszego psiego aktora. Uggie, który podobnie jak aktorzy w „Artyście” również grał rolę niemą był nominowany podwójnie ponieważ zagrał jeszcze rolę Queenie w „Wodzie dla Słoni”.

fot. The Artist Trailer


Pozostali nominowani to: Cosmo grający Arthura z filmu „Debiutanci” (również Jack russel terrier), Denver jako Skeletor z „Pół na pół” oraz Hummer grający Dolce w „Kobiecie na skraju dojrzałości”.

Była to pierwsza gala wręczenia nagród dla najlepszych psich aktorów, ale od razu wzbudziła wiele kontrowersji. Martin Scorsese, reżyser filmu „Hugo i jego wynalazek” był oburzony, że nominacji nie dostała dobermanka Blackie grająca w jego filmie i rozpoczął kampanię promującą psa, jednak to nic nie dało i Blackie nie dostała nagrody.

Pozostałe kategorie to pies w filmie zagranicznym, pies w serialu telewizyjnym oraz pies w filmie, który trafił bezpośrednio na DVD.

Źródło: deadline.com
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry