„Na ratunek wielorybom”- poruszająca historia niebawem w polskich kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

„Big Miracle”, w Polsce zatytułowany „Na ratunek wielorybom” to melodramat oparty na autentycznej historii, która poruszyła cały świat. Produkcję wyreżyserował Ken Kwapis, a w obsadzie zobaczymy m.in. Drew Barrymore, Johna Krasinskiego czy Tima Blake Nelsona.

W 1988 roku trzy wieloryby zostały uwięzione pod lodami koła podbiegunowego. Adam Carloson pragnie opuścić Alaskę i zacząć pracować na szerszą skalę. Okazuje się jednak, że to właśnie na Alasce pojawił się temat, który może odmienić jego życie. Temat ten szybko stał się obiektem pożądania całego świata.

Dziennikarz nie chce współpracować z głowami państwa, potentatami naftowymi czy światowej klasy dziennikarzami, interesuje go tylko współpraca z Rachel Kramer- obrończynią środowiska naturalnego, a także jego byłą dziewczyną. Rachel, Adam i Nathan- 11- letni chłopiec z Alaski tworzą koalicję pomiędzy okolicznymi mieszkańcami, kompaniami naftowymi oraz amerykańskimi oraz rosyjskimi wojskowymi, starając się zrobić wszystko, by uratować wieloryby. Powodzenie sprawy jako wspólny cel wielu państw, „wstrzymał” na pewien czas Zimną Wojnę na świecie.

Adrianna Krapa

Źródło: filmweb.pl, stopklatka.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry