Polacy w finale Facebook Hacker Cup

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Pięciu zawodników z Polski zakwalifikowało się do finału II edycji konkursu programistycznego Facebook Hacker Cup. Są w gronie 25 najlepszych zawodników spośród ponad 7,5 tys. programistów z całego świata, którzy wystartowali w konkursie.

Zawody finałowe odbędą się w dniach 16-17 marca 2012 r. w głównej siedzibie firmy Facebook w Kalifornii.

Jak poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, Polskę reprezentować będą: Tomek Kulczyński, Kuba Pachocki (studenci UW), Kuba Radoszewski (doktorant UW), Paweł Parys (pracownik UW) oraz Paweł Gawrychowski (doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego).

Tomek Kulczyński i Kuba Pachocki byli finalistami w ubiegłorocznej I edycji konkursu Facebook Hacker Cup, w której Kuba zajął 4. miejsce.

Facebook Hacker Cup to indywidualny konkurs programistyczny złożony z czterech rund zdalnych, czyli przeprowadzanych przez internet (kwalifikacje i trzy rundy właściwe) oraz finału przeprowadzanego w siedzibie firmy Facebook w Menlo Park w Kalifornii.

W kwalifikacjach może wystartować każdy, kto ukończył 18. rok życia, zarówno hobbyści jak i zawodowi programiści i pracownicy naukowi – w tym roku wzięło w nich udział ponad 7,6 tys. zawodników z całego świata. W każdej rundzie zawodnicy mają do rozwiązania trzy zadania programistyczne o charakterze algorytmicznym, przy czym w kwalifikacjach mają na to trzy dni, w pierwszej rundzie – dobę, a w drugiej i trzeciej rundzie – po trzy godziny.

Do rundy pierwszej awansuje każdy, kto w kwalifikacjach rozwiązał co najmniej jedno zadanie; do rundy drugiej – ok. 500 najlepszych zawodników; do rundy trzeciej – 100 zawodników. Do finału przechodzi 25 najlepszych zawodników. Tegoroczne rundy zdalne odbyły się w styczniu i w lutym, finał będzie miał miejsce 17 marca.

Zwycięzca finału otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 tys. i 1 tys. dolarów, a wszyscy finaliści mają ułatwioną rekrutację do pracy i na praktyki w centrali firmy Facebook.

Głównym kryterium w rankingu jest liczba w pełni poprawnie rozwiązanych zadań, w razie remisu o wyniku decyduje łączny czas rozwiązywania zadań.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry