Ciekawe seriale: Plotkara – Gossip Girl

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV

Za nami 100. odcinek Plotkary – serialu, który zagościł w Polsce w kwietniu 2008 roku, a swoją amerykańską premierę miał kilka miesięcy wcześniej. Serial jest luźno inspirowany książkami Cecily von Ziegesar o tym samym tytule.
Początkowo serial opowiadał o życiu bogatych nastolatków, obecnie możemy oglądać 5 sezon, gdzie bohaterowie już dorośli, ale nadal są bogaci, nadal mieszkają w jednej z najlepszych dzielnic Nowego Jorku i nadal knują intrygi.

Mogłoby się wydawać, że na Upper East Side życie polega wyłącznie na uczestniczeniu w kolejnych bankietach i przyjęciach, ale nic bardziej mylnego bo życie bohaterom uprzykrza tajemnicza Plotkara, która na swoim blogu umieszcza najbardziej pikantne szczegóły z ich życia. Zresztą życie to wcale nie jest takie bajeczne i jak wszyscy tak i bohaterowie Plotkary mają swoje problemy – głównym problemem, który zresztą ma ogromny wpływ na pozostałe wątki jest miłość Blair i Chucka.

Blair Waldorf to największa intrygantka i manipulatorka, która zarazem broni swych przyjaciół jak lwica i nie cofa się przed niczym. Chuck Bass to jej ukochany, który na przestrzeni 5 sezonów przeszedł pełną metamorfozę – od egoistycznego kobieciarza do wiernego altruisty. Oprócz Blair i Chucka ważne są jeszcze 3 inne postacie wokół których zbudowana jest fabuła – Serena van der Woodsen (najlepsza przyjaciółka Blair, celebrytka, która zawsze chce dobrze, ale nie zawsze jej to wychodzi), Dan Humphrey (kiedyś nazywany samotnym chłopcem, w przeciwieństwie do pozostałych nie mieszka na Upper East Side, a na Brooklynie) i Nate Archibald (przystojny i będący przyjacielem wszystkich).

Oczywiście jak to w tego typu serialach bywa przez pewien czas Blair spotyka się z Nate’m, ten zdradza ją z Sereną, Chuck kocha Blair, Serena jest z Danem, który później zakochuje się w Blair – epizodycznych związków każdego z każdym jest mnóstwo. A w tle działa Plotkara, której głosu użycza Kristen Bell. Wiele osób próbowało podszywać się pod Plotkarę, jednak jak do tej pory nie poznaliśmy jej tożsamości i tak prawdopodobnie zostanie już do końca. Chyba, że w ostatnim 6. sezonie scenarzyści zmienią zdanie.

Źródło: cwtv.com
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry