Fair Labor Association rozpoczyna inspekcje w Foxconn na prośbę Apple

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Firma Apple ogłosiła, że na prośbę spółki organizacja Fair Labor Association przeprowadzi specjalne, niezależne inspekcje w fabrykach podwykonawców Apple, w tym w fabrykach Foxconn w Shenzen i Chengdu w Chinach. Zespół ekspertów ds. praw pracowników, pod przewodnictwem szefa FLA Aureta van Heerdena rozpoczął w poniedziałek pierwsze inspekcje w fabryce w Shenzen.

„Wierzymy, że wszyscy pracownicy mają prawo do bezpiecznych i sprawiedliwych warunków pracy. Dlatego poprosiliśmy FLA, by niezależnie zbadała działania naszych największych dostawców,“ powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Jak dotąd w przemyśle elektronicznym nie przeprowadzano inspekcji podobnych zakresem i skalą do tych, które mają obecnie miejsce. Dziękujemy FLA, że zgodziła się opisać poszczególne fabryki w swoich raportach.”

Jako część niezależnego audytu, FLA przeprowadzi wywiady z tysiącami pracowników, pytając ich o warunki pracy i życia, w tym bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną, odszkodowania, godziny pracy i komunikację z kierownictwem. Zespół FLA przeprowadzi inspekcje obszarów produkcyjnych, hoteli pracowniczych i innych miejsc, oraz sprawdzi dokumenty i procedury na wszystkich etapach zatrudnienia.

Dostawcy Apple zobowiązali się do pełnej współpracy z FLA, oferując nieograniczony dostęp do swoich danych. Rezultaty audytu i rekomendacje zostaną przedstawione na początku marca na stronie www.fairlabor.org. W późniejszym terminie podobne inspekcje zostaną przeprowadzone w fabrykach Quanta i Pegatron. Po zakończeniu wszystkich audytów powstanie raport FLA, w którym zostaną przedstawione dane dotyczące ponad 90% fabryk, w których produkowane są urządzenia Apple.

Począwszy od 2006 roku, firma Apple co roku przeprowadza audyty we wszystkich fabrykach, w których składane są produkty Apple. W tym czasie przeprowadzono ponad 40 audytów w fabrykach i zakładach Foxconn. Szczegóły programu Odpowiedzialności Dostawców Apple, w tym wyniki ponad 500 audytów, jakie przeprowadzono w ciągu ostatnich 5 lat są dostępne na stronie apple.com/supplierresponsibility.

W styczniu bieżącego roku firma Apple, jako pierwsza firma technologiczna przystąpiła do organizacji Fair Labor Association. FLA przeprowadza niezależne badania, by sprawdzić czy wyznaczone przez organizację warunki pracy są zachowane fabrykach jej członków.

Źródło: Apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry