Hugh Laurie- aktor, muzyk, a może po prostu Dr House?

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Znany z roli Dr House’a, ostatnio wydal płytę, z wykształcenia jest archeologiem i antropologiem, a także członkiem jednego z najstarszych klubów wioślarskich na świecie. Hugh Laurie urodził się w 1959 roku w Oksfordzie. Rozważał studiowanie medycyny, jednak w rezultacie zdecydował się na archeologię i antropologię.

Studiował na Eton College i Uniwersytecie Cambridge. W okresie studiów trenował wioślarstwo. Zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w dwójce ze sternikiem w 1977 roku. Przed kamerami zadebiutował w krótkometrażowym filmie „Wiec, kto ci to sprzedał?”. Dziesięć lat później zagrał w dramacie „Obfitość”.

Znaczącym punktem jego kariery była rola w sitcomie „Czarna Żmija”. Wraz ze Stephenem Fryem stworzył dwa sitcomy, które odniosły duży sukces. Lata 90. to w karierze Laurie’ego przede wszystkim produkcje filmowe. Pojawił się m.in. w „Rozważnej i romantycznej”, czy „Stuarcie Malutkim”. W serialach telewizyjnych występował gościnnie, aż do 2003 roku, kiedy wygrał casting na tytułową role w serialu obyczajowym „Dr House”.

Na potrzeby produkcji uczył się amerykańskiego akcentu, gdyż sam posługuje się akcentem brytyjskim. Serial zdobył światową sławę, a cyniczny Gregory House sympatię milionów. Kolejna odsłona aktora wiąże się z muzyką. Jest klawiszowcem w rockowym zespole „Poor White Trash and the Little Big Horns”, z którym regularnie koncertuje. Śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych w grupie „Band From TV”, która okazjonalnie daje występy charytatywne.

Niedawno, 9 maja 2011 roku miała miejsce premiera solowego albumu „Let Them Talk”, na którym Hugh Laurie wykonał piętnaście bluesowych utworów. Album zdobył ogromną popularność. Aktor zdobył także wiele nagród m.in. tytuł oficera Orderu Imperium Brytyjskiego z rąk królowej Elżbiety II za zasługi dla brytyjskiej kultury czy dwukrotnie Złotego Globa w kategorii najlepszy aktor, za wykreowanie postaci Dr House’a.

Adrianna Krapa

zrodlo:
hughlaurie.net

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry