Jak skrobać szybę aby jej nie zniszczyć?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SAMOCHODY, WIADOMOŚCI

Niepoprawnie skrobana szyba może zostać trwale uszkodzona. Powierzchnia szyby jest wbrew pozorom delikatna i przy nieumiejętnym czyszczeniu nie trudno o zarysowania, a w konsekwencji potencjalne pęknięcia. Eksperci z serwisu NordGlass radzą jak uniknąć najczęstszych błędów.

fot. nordglass

Najpopularniejszym sposobem na usunięcie szronu i lodu z szyby jest jej skrobanie. Warto przy tym zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim na fakt, że do skrobania służy specjalnie do tego przystosowana skrobaczka, a nie na przykład płyta CD, która od razu porysuje powierzchnię szkła. Skrobaczka powinna być twarda i stabilna. Miękkie tworzywo może sprawić, że będzie się ona wyginała, co sprawi, że na szybę zostanie wywarty nierównomierny nacisk, a w efekcie mogą powstać zarysowania.

Istotna jest również czystość skrobaczki. Najczęściej trzymamy ją w bocznym schowku lub bagażniku, gdzie nie zawsze jest czysto, a piasek może bardzo łatwo porysować szklaną powierzchnię. Przed czyszczeniem szyby powinniśmy więc najpierw wyczyścić skrobaczkę.

– Nieumiejętne skrobanie to bardzo częsty błąd – przyznaje Jarosław Kuciński specjalista firmy NordGlass – około 1 na 10 osób zgłaszających się do serwisu ma szybę zniszczoną właśnie w ten sposób. Niestety porysowana szyba nadaje się już tylko do wymiany. W profesjonalnym serwisie nie dokonamy jej polerowania, jest to zabieg mało skuteczny i niebezpieczny.

Źródło: NordGlass

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry