Legia znalazła następcę Rybusa

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Okienko transferowe w Polsce jest już co prawda zamknięte, ale Legia jednak zdołała jeszcze pozyskać jednego zawodnika. Na zasadzie wolnego transferu stołeczną drużynę wzmocni bowiem Nacho Novo. Dla kibiców piłki nożnej w Europie nie jest to nazwisko anonimowe. Wręcz przeciwnie, Hiszpan może pochwalić się całkiem bogatym CV. Karierę rozpoczął w S.C. Huesca skąd wyemigrował do Szkocji.

stock.xchng


To właśnie w tamtejszej lidze zyskał status gwiazdy. Najpierw bronił barw Dundee Utd, z którego przeszedł do Glasgow Rangers. To właśnie w drużynie The Gers zyskał miano zawodnika dużego formatu. Awansował ze swoim zespołem do finału Pucharu UEFA w 2008 roku. Ogólnie dla obecnych mistrzów Szkocji wystąpił 162 razy i zdobył 44 gole. Ze Szkocji wrócił do rodzinnej Hiszpanii gdzie trafił do Sportingu Gijon, z którego ściągnęła go Legia. W obecnym sezonie zagrał w 11 spotkaniach w Primera Division i strzelił 3 bramki.

Nacho Novo jest zawodnikiem ofensywnym, który stwarza duże pole manewru trenerowi Skorży. Może on bowiem występować zarówno w środku formacji środkowej jak i na obu flankach. Niewątpliwie potencjał tego zawodnika pozwoli mu zastąpić Macieja Rybusa, który wraz z końcem lutego odchodzi do Tereka Grozny.

Hiszpan podpisał ze zdobywcą Pucharu Polski półroczną umowę, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Do polskiej ligi trafiają więc coraz lepsi zawodnicy. Novo nie jest zawodnikiem młodym (33 lata), ale na powinien być wzmocnieniem Legii podobnym jak Danijel Ljuboja.

Michał Buczek
Źródło: www.legia.com /

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry